Trzecia wygrana koszykarzy AZS UJK

poniedziałek, 16 listopada 2020 13:06 / Autor: Sebastian Kalwat

W 8. kolejce rozgrywek drugiej ligi koszykarzy, zawodnicy AZS UJK Kielce pokonali we własnej hali Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 90:73. Było to trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Gila w tym sezonie.

W pierwszej partii goście toczyli wyrównany bój z kielczanami. Podopieczni Rafała Gila wygrali tę część trzema punktami - 28:25.

W drugiej odsłonie taką samą przewagą zwyciężyli gracze z Pabianic i do przerwy był remis 42:42.

Trzecia kwarta w dużej mierze zaważyła na końcowym wyniku. W niej ''Akademicy'' pokonali rywali 30:16 i mogli z większym spokojem przystępować do ostatniej części spotkania.

W czwartej partii górą również byli kielczanie (18:15) i ostatecznie pokonali Profi Sunbud Pabianice 90:73.

Świetny mecz rozegrał grający na pozycji silnego skrzydłowego Igor Jagiełło, który w ciągu 23 minut spędzonych na parkiecie, zdobył aż 29 punktów. Bardzo dobrze spisał się także rozgrywający Konrad Nowik, który uzyskał 16 punktów, a do tego dołożył siedem zbiórek i cztery asysty.

Warto wspomnieć o najmłodszych zawodnikach w barwach AZS-u. 15-letni Maciej Suwaluk grał przez cztery minuty i zaliczył dwie asysty, 16-letni Igor Augustyn wystąpił przez pięć minut, a 17-letni Filip Grad również w ciągu pięciu minut zdobył dwa punkty.

Po tym zwycięstwie koszykarze AZS-u UJK z dorobkiem 11 punktów, zajmują piąte miejsce w tabeli. W sobotę o godzinie 15 kielczanie rozegrają kolejne spotkanie w rozgrywkach II ligi. Ich rywalem na wyjeździe będzie MKS Ochota Warszawa.

AZS UJK Kielce - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 90:73 (28:25, 14:17, 30:16, 18:15)

AZS UJK: Jagiełło 29, Nowik 16, Parszewski 13, Osiakowski 11, Zygmunciak 8, Czapla 5, Sowa 4, Wierzgała 2, Grad 2, Augustyn, Suwaluk, Lis.

PKK 99: Mik 19, Gralewski 17, Wasilewski 13, Karpiak 6, Jurga 5, Sobolewski 4, Fabiszewski 3, Sauter 3, Wnuk 2, Zawadzki 1, Rejniak, Grabowski.