Szykawka wyróżniony za dublet

wtorek, 31 stycznia 2023 13:23 / Autor: Damian Wysocki

Jewgienij Szykawka, napastnik Korony Kielce, został wybrany do najlepszej „jedenastki” 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Białorusin zdobył dwie bramki w przegranym 2:3 wyjazdowym meczu z Legią Warszawa. Na boisku pojawił się w 61. minucie, przy stanie 0:3. Kilka chwil później wygrał walkę o pozycję z obrońcami stołecznego klubu i z dużym spokojem wykończył sytuację sam na sam. Jedenaście minut przed końcem idealnie wybiegł z własnej połowy do długiego podania Miłosza Trojaka. Świetnie wykorzystał wypracowany dystans nad obrońcami, a następnie pewnie minął Kacpra Tobiasza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Dla 31-letniego napastnika były to premierowe trafienia w polskiej ekstraklasie.

To trzecie tego typu wyróżnienie dla zawodnika Korony w sezonie. Wcześniej, za wygrane spotkania ze Śląskiem Wrocław i Radomiakiem Radom, do najlepszej „jedenastki” wybierany był Bartosz Śpiączka.