Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Suzuki Korona Handball podejmuje młodzież z Płocka

czwartek, 22 września 2022 16:38 / Autor: Damian Wysocki
Suzuki Korona Handball podejmuje młodzież z Płocka
Suzuki Korona Handball podejmuje młodzież z Płocka
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W sobotę Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz w swojej hali. Podejmie młody zespół SMS-u ZPRP I Płock. W kieleckich barwach zadebiutuje Islandka Agnes Sigurðardóttir. 

Podopieczne Pawła Tetelewskiego na inaugurację ograły Marcovię Radzymin 30:23. Odmłodzony zespół wywiązał się z roli faworyta, choć w trakcie spotkania miał swoje problemy.

– Teraz powinno być już lepiej. Nasze młode dziewczyny przyznawały, że trochę trzęsły im się ręce ze stresu. Im dalej w las, tym powinno być lepiej – tłumaczy Paweł Tetelewski, trener kieleckiego zespołu.

SMS ZPRP I Płock rozpoczął sezon od wysokiej, domowej porażki z Handball Warszawą 19:35.

– Na początku sezonu ciężko określić poziom drużyn, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Większość dziewczyn z SMS-u gra w kadrach młodzieżowych i stanowią zagrożenie. W pierwszym spotkaniu przegrały wysoko, ale nie mieli zbyt wiele zawodniczek w protokole. Nie wiemy, jak wygląda ich sytuacja kadrowa. Można spodziewać się, że tanio skóry nie sprzedadzą – wyjaśnia szkoleniowiec Suzuki Korony Handball.

W sobotę w kieleckich barwach powinna zadebiutować lewoskrzydłowa Agnes Sigurðardóttir. 21-latka została zgłoszona do rozgrywek. Bardzo możliwe, że będziemy oglądać ją również w drugiej linii.

– To dobrze wyszkolona zawodniczka. Będzie naszym dużym wzmocnieniem. Dużo widzi, ma przegląd sytuacji, rzuca z biodra. Potrafi poradzić sobie na rozegraniu – przyznaje Paweł Tetelewski.

Sobotni mecz w hali przy ulicy Krakowskiej rozpocznie się o godz. 17.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO