Strzelecki rekord sezonu Łomży Vive Kielce

piątek, 08 października 2021 19:39 / Autor: Damian Wysocki

Bez kilku zawodników, ale też bez najmniejszych problemów, poradziła sobie Łomża Vive Kielce w 5. kolejce PGNiG Superligi. Na wyjeździe rozbiła Chrobrego Głogów 45:29. Po dziewięć goli zdobyli Dylan Nahi i Haukur Thrastarson.

Na Dolny Śląsk nie pojechali m.in. Alex Dujszebajew, Igor Karacić, Tomasz Gębala i Uładzisłau Kulesz. Ostatecznie w składzie znalazł się Branko Vujović, który ostatnio miał problemy z barkiem.

Braki kadrowe przełożyły się na nieco inny sposób gry mistrza Polski. Od początku Tałant Dujszebajew decydował się na grę dwoma kołowymi. Na prawym rozegraniu częściej pojawiał się Arkadiusz Moryto. Mecz w bramce nieźle rozpoczął Andreas Wolff, jednak w pierwszym kwadransie kielczanie nie mogli odskoczyć. Zrobili to w kolejnych minutach. Seryjnie zdobywali gole, a na przerwę schodzili prowadząc 24:15.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Solidna obrona, dobra bramka i masa kontrataków, co przełożyło się aż na 45 goli w ataku.

Łomża Vive rozegra kolejny mecz w środę, kiedy w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów podejmie Flensburg-Handewitt.

Chrobry Głogów – Łomża Vive Kielce 29:45 (15:24)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – Nahi 9, Surgiel, Sićko 5, Thrastarson 9, Yusuf 1, Vujović 1, Moryto 7, Gudjonsson 3, Karaliok 5, Tournat 3, Domagała 2, Sanchez-Migallon