[STATYSTYKI] Sroga lekcja od Norwegii

czwartek, 20 stycznia 2022 21:56 / Autor: Damian Wysocki

W pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw Europy, polscy szczypiorniści przegrali w Bratysławie z Norwegią 31:42.

„Biało-czerwoni” przystąpili do spotkania wzmocnieni. Izolację zakończyli Jan Czuwara, Dawid Dawydzik i Piotr Chrapkowski. Szczególnie cieszył powrót dwóch ostatnich, bo dało to większe możliwości na środku obrony.

Początek przyniósł wymianę ciosów. Po 8. minutach był remis 6:6. W następnych akcjach ofensywnych Polacy popełnili jednak szereg błędów, co w pełni wykorzystali rywale i po 13. minutach prowadzili 10:6. 180 sekund później impas strzelecki „biało-czerwonych” przerwał Arkadiusz Moryto. Chwilę później znakomitą paradą popisał się Mateusz Kornecki. Jednak nie udało się złapać kontaktu, bo skandynawski pociąg odjechał.

Zawodnicy Christiana Berge grali bardzo dobrze w obronie, dalej zmuszając Polaków do błędów. Po 22. minutach podopieczni Patryka Rombla mieli ich już osiem i przegrywali 10:16. „Biało-czerwoni” nie mieli pomysłu na zatrzymanie świetnego Sandera Sagosena, który do przerwy uzbierał osiem goli, a jego kadra prowadziła 21:15. W tej części po sześć trafień rzucili Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto z Łomży Vive.

Niestety, w drugiej części oglądaliśmy powtórkę z rozrywki. Polacy popełniali proste błędy w ataku, które karcili Norwegowie, którzy w 37. minucie prowadzili 26:17. Patryk Rombel wziął czas, a jego podopieczni zaczęli grać „siedem na sześć” w ataku z 18-letnim Piotrem Jędraszczykiem na środku. „Biało-czerwoni” byli nieskuteczni, a ich rywale kilka chwil później ich rywale mieli już jedenaście trafień zaliczki (28:17).

Polacy szybko wycofali się z pomysły z grą w przewadze w ataku, ale przebieg pojedynku nie ulegał zmianie. Norwegowie nie ściągali nogi z gazu i powiększali przewagę. Kwadrans przed końcem prowadzili 33:19. Reszta pojedynku była formalnością. Finalnie Skandynawowie zdobyli 42 bramki – przed nimi nikt nie dokonał takiej sztuki w historii mistrzostw Starego Kontynentu.

Polacy rozegrają kolejny mecz w piątek. Ich rywalem będzie Szwecja (godz. 18).

Polska – Norwegia 31:42 (21:15)

Polska: Kornecki 1, Zembrzycki – Czuwara 2, Krajewski, Sićko 6, Pietrasik, Beckman 1, Chrapkowski, Olejniczak, Pilitowski 1, Jędraszczyk 2,  Przybylski 2, Daszek 1, Moryto 10, Dawydzik 3, Syprzak 2

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW ŁOMŻY VIVE KIELCE:

GRUPA I (Budapeszt):

Czarnogóra – Chorwacja 32:26 (15:9)

Branko Vujović: 7 bramek, 10 rzutów, 70 proc. skuteczności, 3 asysty, 2 straty, 1 sprokurowany karny, czas gry: 30:26

Francja – Holandia 34:24

Nicolas Tournat: 5 bramek, 7 rzutów, 71 proc. skuteczności, 1 kara, 1 asysta, 1 wywalczony karny, 1 błąd techniczny, 2 sprokurowane karne, czas gry: 41:24

Dylan Nahi: 2 bramki, 2 rzuty, 100 proc. skuteczności, 1 błąd techniczny, 1 przechwyt, czas gry: 30:00

Polska – Norwegia 31:42 (15:21)

Mateusz Kornecki: 1 bramka, 1 rzut, 100 proc. skuteczności, 8 obron na 38 rzutów, 21 proc. skuteczności, czas gry: 42:37

Michał Olejniczak: 1 rzut, 2 asysty, 1 strata, 1 błąd techniczny, czas gry: 22:08

Szymon Sićko: 6 bramek, 8 rzutów, 75 proc. skuteczności, 2 asysty, 1 wywalczony karny, 5 strat, czas gry: 21:08

Arkadiusz Moryto: 10 bramek, 10 rzutów, 100 proc. skuteczności, 7/7 rzutów karnych, 1 strata, czas gry: 43:46