Sroga lekcja od mistrza Polski

środa, 17 listopada 2021 20:49 / Autor: Damian Wysocki

W ostatnim tegorocznym meczu Suzuki Korona Handball przegrała w swojej hali z Zagłębiem Lubin 17:32. Teraz rozgrywki czeka półtoramiesięczna przerwa.

W pierwszych minutach kielczanki dobrze spisywały się w obronie. Szybko dwa bloki na swoim koncie zapisała Magdalena Kowalczyk. Po 5. minutach był remis 2:2.

Miejscowe nie wystrzegały się jednak błędów i rywalki szybko odskoczyły na trzy bramki. Podopieczne Pawła Tetelewskiego złapały kontakt i po 11. minutach przegrywały 5:6 po golu Magdy Więckowskiej.

Później ich atak uległ zacięciu. Jeśli oddawały rzuty, to z łatwością odbijała je Monika Maliczkiewicz. Trener Paweł Tetelewski poprosił o czas, ale po nim z jeszcze większą łatwością do sytuacji strzeleckich zaczęły dochodzić mistrzynie Polski. W 17. minucie prowadziły pięcioma golami – 6:11. W kieleckiej bramce doszło do zmiany. Miejsce Małgorzaty Hibner, która nie zdołała odbić żadnej piłki, zajęła Patrycja Chojnacka.

Zmiana nie przyniosła rezultatu. Przy grze w przewadze Suzuki Korona Handball mogła dojść rywalki na trzy bramki, jednak kontrataku nie wykorzystała Magdalena Kędzior, a kilka chwil później zrobiło się 15:8 dla przyjezdnych. W 25. minucie Paweł Tetelewski poprosił o drugą przerwę. Lubinianki schodziły na przerwę prowadząc 18:9.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kielczanki były rozbite w obronie, co z łatwością wykorzystywał zespół z Lubina. Jeszcze słabiej wyglądał atak gospodyń, które co prawda szybko zdobyły dwa gole, ale później zaliczyły jedenastominutowy przestój. W 44. minucie impas bardzo ładnym golem przerwała Honorata Czekala, ale Zagłębie prowadziło 25:12. Do końca podopieczne Bożeny Karkut nie spuściły z tonu i odniosły bardzo wysokie zwycięstwo. W bramce ponad 50-procentową skuteczność zanotowała Monika Maliczkiewicz.

Po 11 kolejkach Suzuki Korona Handball zamyka superligową tabelę z jednym punktem na koncie. Teraz rozgrywki czeka przerwa reprezentacyjno-świąteczna. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wrócą do gry w drugi weekend stycznia, kiedy pojadą do Piotrkowa Trybunalskiego.

Suzuki Korona Handball Kielce – Zagłębie Lubin 17:32 (9:18)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Chojnacka – Kędzior, Gliwińska, Staszewska 1, Więckowska 6, Rosińska, Czekala 2, Gruszczyńska 2, Pękala 2, Grabarczyk, Zimnicka, Kowalczyk, Jasińska 1