Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Spora szansa Strózik. Młoda obrotowa będzie ogrywać się… w PGNiG Superlidze

piątek, 23 sierpnia 2019 10:48 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kinga Strózik, obrotowa Korony Handball, na początku września zadebiutuje w PGNiG Superlidze. 20-letnia zawodniczka w najbliższym sezonie dalej będzie przebywać na wypożyczeniu w SPR JKS Jarosław. 

Drużyna z Podkarpacia jest beniaminkiem rozgrywek. SPR JKS w poprzednim sezonie zdominował zmagania w pierwszej lidze: wygrał 21 spotkań i tylko raz podzielił się punktami. Sporą cegiełkę do tego sukcesu dołożyła Kinga Strózik, która w 14 meczach rzuciła 39 bramek.

Utalentowana obrotowa kolejny sezon również spędzi w Jarosławiu, gdzie ma sporo szans na regularną grę. W Kielcach koło jest mocno obsadzone, bo o miejsce na parkiecie rywalizują bardziej doświadczone Magdalena Skowrońska, Paulina Piwowarczyk i Karolina Mochocka.

– Kinga w ostatnich miesiącach zrobiła znaczny postęp. Wypożyczenie sporo jej daje, bo dostaje dużo czasu na parkiecie. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim spotkaniu podczas turnieju w Hodoninie [Korona Handball przegrała z SPR JKS 24:26 – przyp. red]. Kinga potrafi się znaleźć na kole. Ma doświadczoną rozgrywającą, która potrafi ją obsłużyć dobrym podaniem. Kinga robi kolejne kroki. Trzymamy kciuki, aby dalej rozwijała się w ten sposób – wyjaśnia Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

Najbliższy sezon w PGNiG Superlidze spędzi również Aleksandra Orowicz, która będzie wypożyczona do EKS-u Startu Elbląg. 

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO