Wykonane zadanie Industrii Kielce. Ważne zwycięstwo z Górnikiem

niedziela, 10 września 2023 16:35 / Autor: Piotr Okła
Wykonane zadanie  Industrii Kielce. Ważne zwycięstwo z Górnikiem
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 4. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 36:32. Najwięcej bramek dla kielczan - 10 - zdobył Alex Dujszebajew.

Drugi raz z rzędu poza kadrą meczową mistrzów Polski znalazł się Dylan Nahi.

Spotkanie rozpoczęło się od gry „bramka za bramkę". Po pięciu minutach gry na tablicy wyników widniał remis 2:2. Na pierwsze prowadzenie (3:2) kielczan wyprowadził Alex Dujszebajew.

Czterobramkową zaliczkę „żółto-biało-niebiescy" osiągnęli w 12. minucie po rzucie  Arkadiusza Moryty na 7:3. 180 sekund później Alex podwyższył prowadzenie gości do sześciu trafień (11:5).

Ostatecznie po pierwszej połowie Industria Kielce prowadziła z Górnikiem Zabrze 18:13.

Druga część spotkania przebiegała podobnie do wcześniejszych trzydziestu minut. W 40. minucie 20-krotni mistrzowie Polski po rzucie Alexa Dujszebajewa prowadzili 25:18.

Dziesięć minut przed końcem spotkania przewaga kielczan oscylowała w granicach pięciu bramek. W kolejnych akcjach Górnik wykorzystywał liczne dwuminutowe kary dla zawodników Industrii Kielce zbliżając się na trzy trafienia różnicy.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36:32 dla mistrzów kraju.

Kolejny ligowy mecz „żółto-biało-niebiescy” rozegrają w Hali Legionów z Grupą Azoty Unią Tarnów. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wcześniej, bo już w najbliższa środę (13 września), kielczanie zmierzą się z duńskim Aalborgiem w ramach inauguracyjnej kolejki Ligi Mistrzów. Początek tego spotkania o godzinie 18.45.