Skuteczny Karacić. Tym razem bohaterem Niemiec został zmiennik Wolffa

poniedziałek, 16 stycznia 2023 08:37 / Autor: Damian Wysocki

W niedzielę bardzo dużych emocji na handballowym mundialu dostarczył mecz Niemcy – Serbia. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali  w katowickim Spodku 34:33.

Tym razem Andreas Wolff odegrał minimalną rolę w sukcesie swojej kadry. Przypomnijmy, w meczu otwarcia z Katarem odbił aż 15 piłek. W niedzielę spędził na boisku 25 minut. Zanotował dwie interwencje, co dało mu 12 procent skuteczności.

Został zmieniony przez Joela Birlehma. Bramkarz Rhein-Neckar Loewen został bohaterem końcówki. Serbowie mieli trzy szanse na dojście rywali na remis, ale za każdym razem przegrywali pojedynek z niemieckim bramkarzem.

Z dobrej strony pokazał się Stefa Dodić, który obecnie jest wypożyczony z Industrii Kielce do PPD Zagrzeb. Młody rozgrywający spędził na boisku 18 minut. Zdobył gola i zaliczył dwie asysty.

Z roli faworyta wywiązała się Chorwacja Igora Karacicia, która pokonała w Jonkoping Stany Zjednoczone 40:22. Rozgrywający mistrza Polski zdobył osiem bramek na dziesięć rzutów i był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny. Do tego dołożył pięć asyst.

W poniedziałek rozpocznie się ostatnia kolejka fazy grupowej. O 20.30 Polska zmierzy się z Arabią Saudyjską. Zwycięzca tego meczu awansuje do drugiej fazy.