Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Rio: Makowski blisko życiówki. Kossakowski zdyskwalifikowany

poniedziałek, 12 września 2016 19:20 / Autor: Damian Wysocki
Rio: Makowski blisko życiówki. Kossakowski zdyskwalifikowany
Rio: Makowski blisko życiówki. Kossakowski zdyskwalifikowany
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Trwają Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. W niedzielę i poniedziałek na olimpijskich arenach zaprezentowało się dwóch zawodników z Kielc: Aleksander Kossakowski (lekkoatletyka 1500 m z przewodnikiem) i Wojciech Makowski (pływanie, 50 m stylem dowolnym). Obaj nie zdołali przebrnąć eliminacji w swoich konkurencjach.

Reprezentujący Start Radom Aleksander Kossakowski  w swoim wyścigu eliminacyjnym na 1500 metrów został zdyskwalifikowany, ponieważ jego przewodnik - Sylwester Lepiarz jako pierwszy przekroczył linię mety, a taki manewr jest niedozwolony. Najlepszy czas eliminacji uzyskał Kenijczyk - Samwel Mushai Kimani (4.04.50).

Na olimpijskim basenie po raz kolejny zaprezentował się Wojciech Makowski, broniący barw Integracyjnego KS AWF Warszawa. Przypomnijmy, 24 - latek w nocy z piątku na sobotę wywalczył srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Pływak w poniedziałek nie zdołał przebrnąć eliminacji na 50 m stylem dowolny. Rodowity kielczanin uzyskał czas 27.93 s (gorszy od życiówki o zaledwie 0.21 s), który nie pozwolił jednak awansować do ośmioosobowego finału. Eliminacje wygrał kandydat do złota - Amerykanin Bradley Snyder.

Wojciech Makowski w czwartek wystartuje jeszcze w eliminacjach 100 m stylem dowolnym. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO