Remis na koniec wietrznego i deszczowego zgrupowania

czwartek, 24 stycznia 2019 17:39 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce, w swoim ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji, zremisowała z czeskim Banikiem Ostrawa 3:3. Podopieczni Gino Lettieriego po 27. minutach przegrywali już 0:2, jednak jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu po golach Michała Gardawskiego i Elii Soriano. Tuż po zmianie stron "żółto-czerwonych" na prowadzenie wyprowadził Ognjen Gnjatić. Trzecia drużyna czeskiej ekstraklasy wyrównała na pięć minut przed końcem, zdobywając bramkę po rzucie rożnym.

Spotkanie, które pierwotnie miało odbyć się Belek z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych zostało przeniesione do oddalonej o kilka kilometrów Colakli. Oba zespoły podczas sparingu musiały zmagać się z silnym wiatrem.

Dla Korony był to ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. Wcześniej podopieczni Gino Lettieriego pokonali rumuńską Politehnicę Iasi (3:0) oraz węgierski Fenervacos (3:2). Kielczanie w sobotę wrócą do Polski, gdzie w kolejnych dniach będą przygotowywać się do drugiej części sezonu. W przyszły weekend rozegrają mecze towarzyskie z  Puszczą Niepołomice i Stalą Mielec.

Banik Ostrawa – Korona Kielce 3:3 (2:2)

Bramki: Kuzmanović 13’, Prochazka 27’, Sasinka 85' – Gardawski 35’, Soriano 43’, Gnjatić 54’

Korona: Miśkiewicz – Gardawski (70' Kosakiewicz), Malarczyk, Kovacević (46' Marquez, 87' Bujak), Rymaniak – Jukić (79' Długosz), Żubrowski (81' Sewerzyński), Gnjatić (70' Skrzecz), Pućko (59' Brown Forbes) - Arweładze (68' Janjić) – Soriano (74' Firlej).