Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Raków sięga po największy talent Korony

czwartek, 14 stycznia 2021 15:31 / Autor: Damian Wysocki
Raków sięga po największy talent Korony
Raków sięga po największy talent Korony
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Iwo Kaczmarski żegna się z Koroną Kielce. Według informacji Piotra Koźmińskiego ze „Sportowych Faktów”, 17-letni środkowy pomocnik Korony Kielce odejdzie do Rakowa Częstochowa.

W ostatnich miesiącach wychowanek „żółto-czerwonych” nie mógł narzekać na brak ofert. Jeszcze przed tym jak podpisał nowy kontrakt w Kielcach, jego zatrudnieniem zainteresowana była Legia Warszawa. W ostatnich tygodniach wpłynęło o niego kilka zapytań, m.in. z Lecha Poznań. Ostatecznie walkę o podpis jednego z najbardziej utalentowanych polskich zawodników z rocznika 2004 wygrał Raków Częstochowa. Na razie nie wiadomo, jaka suma zasili konto kieleckiego klubu.

Iwo Kaczmarski przebojem wdarł się do pierwszego składu Korony pod koniec poprzedniego sezonu, który zakończył się spadkiem klubu z PKO Ekstraklasy. W ostatnim, zwycięskim spotkaniu z ŁKS-em zdobył bramkę, stając się drugim najmłodszym strzelcem gola w elicie od czasów Włodzimierza Lubańskiego. W rundzie jesiennej rozegrał 15 spotkań w Fortuna I Lidze.

To może być drugi gotówkowy transfer na linii Kielce – Częstochowa w tym sezonie. We wrześniu Raków zasilił Daniel Szelągowski. Przed rozgrywkami, ale jako wolny zawodnik, na Śląsk przeniósł się Marcin Cebula.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO