Radosny handball w Lubinie. Łomża Vive wygrywa z Zagłębiem

niedziela, 25 października 2020 18:10 / Autor: Sebastian Kalwat

W meczu 7. kolejki PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce wysoko pokonała MKS Zagłębie Lubin 43:32. Oprócz pierwszych kilku minut, to kielczanie nadawali ton rywalizacji w Lubinie i nie dali szans swoim rywalom.

Obie drużyny narzuciły niesamowite tempo zdobywania bramek w początkowych fragmentach. Po sześciu minutach na tablicy wyników był remis 8:8.

W kolejnych fragmentach szybkość rozgrywania akcji nieco się zmniejszyła, a po kwadransie kielczanie zdołali nieco odskoczyć z wynikiem od swoich rywali (13:10).

Do końca tej części gry podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa kontrolowali wydarzenia, zwiększając swoją przewagę do pięciu goli.

Pierwsze minuty drugiej odsłony były wyrównane, jednak nadal to kielczanie byli stroną przeważającą i  po 41. minutach prowadzili 30:24.

W 50. minucie o czas poprosił trener Zagłębia Igor Czebrow, gdyż jego podopieczni stracili kilka bramek z rzędu i przegrywali już 26:35, co było zarazem najwyższym prowadzeniem kielczan w tym spotkaniu.

Łomża Vive nie pozwoliła lubinianom w tym meczu na nic więcej i ostatecznie wygrała 43:32.

W najbliższy czwartek podopieczni Tałanta Dujszebajewa, w ramach 6. kolejki Ligi Mistrzów, zagrają na wyjeździe z FC Porto. Dwa dni później czeka ich domowe starcie z Grupą Azoty Tarnów.

MKS Zagłębie Lubin - Łomża Vive Kielce 32:43 (18:23)

Łomża Vive: Kornecki, Wałach – Lijewski 2, A. Dujszebajew 6, Gudjonsson 6, Karaliok 4, Fernandez Perez 5, D. Dujszebajew 1, Moryto 9, Vujović 5, Sićko 5, Kaczor.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 2, Bysiak 3, Netz 3, Gębala 6, Pietruszko 4, Hajnos, Bogacz 3, Chychykalo 8, Kupiec 3, Adamski, Drobiecki.