Punkt zdobyty „rzutem na taśmę". Korona zremisowała z Wartą Poznań

piątek, 06 października 2023 20:49 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie z Wartą Poznań 1:1. Bramkę dla gości w 50. minucie spotkania zdobył Mateusz Kupczak, a w doliczonym czasie gry wyrównującego gola strzelił Martin Remacle.

Trener Kamil Kuzera w porównaniu do ostatniego ligowego starcia z PGE FKS Stalą Mielec nie zdecydował się na zmiany w pierwszym składzie kielczan. W wyjściowym zestawieniu rywali zabrakło natomiast Dimitriosa Stavropoulosa. Obrońca „Zielonych” pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek otrzymanych w poprzednich meczach.

Spotkanie rozpoczęło się z pięćdziesięciominutowym opóźnieniem wynikającym z awarii prądu.

Pierwszą groźną akcję skonstruowali kielczanie. W 24. minucie na bramkę Jędrzeja Grobelnego uderzał Jacek Podgórski a 22-latek niepewnie interweniował.

Dwanaście minut później celnym strzałem sprzed pola karnego popisał się natomiast Mateusz Czyżycki.

Do przerwy kibice zgromadzeni na Suzuki Arenie nie zobaczyli bramek.

W 50. minucie po fatalnym błędzie Nono piłkę przechwycił Mateusz Kupczak i pewnym strzałem pokonał Xaviera Dziekońskiego. Były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała uczcił golem swoje dwusetne spotkanie w Ekstraklasie.

Sześć minut później niecelnym strzałem Mateusza Czyżyckiego odpowiedziała Korona.

W 65. minucie po rzucie wolnym z bocznej strefy boiska główkował zawodnik gości - Wiktor Pleśnierowicz. Jego strzał trafił jednak w słupek.

Niespełna dziesięć minut później z pola karnego uderzał Dominick Zator, lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką poznaniaków.

W 96. minucie spotkania po dośrodkowaniu Ronaldo Deaconu z rzutu wolnego głową strzelał Kanadyjczyk a odbitą przez bramkarza Warty piłkę w siatce umieścił Martin Remacle.

Ostatecznie Korona zremisowała z Wartą Poznań 1:1.

W kolejnym ligowym starciu Korona zmierzy się w Radomiu. Początek wyjazdowego spotkania z Radomiakiem w niedzielę 22 października o godzinie 12.30.

Korona Kielce - Warta Poznań

1:1 (0:0)

90+6' Remacle - 50’ Kupczak

Korona: Dziekoński – Zator, Trojak, Malarczyk, Godinho – Hofmeister (77' Strzeboński) – Podgórski (63' Błanik), Remacle, Nono (63' Deaconu), Czyżycki (71' Konstantyn) – Szykawka.

Warta: Grobelny – Bartkowski, Tiru, Szymonowicz, Pleśnierowicz – Szmyt (84' Mäenpää), Matuszewski, Kupczak, Miguel Luís – Vizinger (78' Krzyżak), Savić (68' Żurawski).

Żółte kartki: Vizinger, Pleśnierowicz (Warta).

Widzów: 9 398

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)