Porażka koszykarzy AZS-u UJK z Sokołem Ostrów

poniedziałek, 15 lutego 2021 23:54 / Autor: Sebastian Kalwat

W meczu 20. kolejki rozgrywek II ligi koszykówki, zawodnicy AZS-u UJK przegrali z Sokołem Ostrów Mazowiecka 87:106. Główną przyczyną porażki podopiecznych Rafała Gila była bardzo słaba trzecia kwarta, w której kielczanie zdobyli zaledwie 11 punktów przy 29 "oczkach" rywali.

Pierwsza kwarta była dobra w wykonaniu koszykarzy AZS-u. Kielczanie wygrali ją trzema punktami i był to niezły prognostyk przed dalszą częścią pojedynku. Niestety druga część nie była już tak udana. Podopieczni Rafała Gila przegrali ją także różnicą trzech "oczek'' i do przerwy był remis po 54.

Trzecia kwarta okazała się decydująca, jeśli chodzi o losy tego pojedynku. "Akademicy" zdobyli tylko 11 punktów, a rywale skrzętnie z tego skorzystali, wygrywając 18 punktami.

Ostatnia część stała na wyrównanym poziomie, jednak nie wpłynęła ona na wynik meczu. Ostatecznie AZS przegrał z Sokołem 87:106.

W sobotę, 20 lutego o godz. 15.30, kielczanie w 21. kolejce II ligi na wyjeździe zmierzą się z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice.

AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 87:106 (29:26, 25:28, 11:29, 22:23)

AZS UJK: Parszewski 20, Adamczyk 17, Osiakowski 12, Fugiński 9, Czapla 9, Sowa 6, Jagiełło 5, Nowik 5, Zygmunciak 4, Wierzgała, Grad.

Sokół: Łapiński 21, Karpik 20, Motel 14, Paul 12, Łysiak 9, Abdelaal 8, Słoniewski 8, Nieporęcki 8, Pstrokoński 4, Kazimierczuk 2, Orłowski.