Porażka Dafi Społem w Bełchatowie

sobota, 09 grudnia 2017 19:19 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarze Dafi Społem wciąż pozostają bez chociażby zdobytego seta w meczach wyjazdowych. Kielczanie w spotkaniu 13. kolejki przegrali na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 0:3.

PGE Skra Bełchatów - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:15, 27:25, 25:19)

Dafi Społem: Stepień 2, Wachnik 5, Nalobin, Dokić 10, Łapszyński 7, Marozau 7, Biniek (l) oraz Adamski.

Gospodarze w sobotnim starciu chcieli powetować ostatnią, niespodziewaną porażkę w Lidze Mistrzów z niżej notowanym francuskim Chaumont VB Haute. "Żółto-czarni" pierwszą partię wygrali do 15.  Zawodnicy Roberto Piazzy popełnili jednak kilka indywidualnych błędów, tych zdecydowanie więcej na swojej stronie zapisali jednak kielczanie.

Siatkarze Dafi Społem nierówną grę gospodarzy wykorzystali w drugiej odsłonie, w której na początku udało im się wyjść nawet na czteropunktowe prowadzenie. Ostatecznie bełchatowianie zdołali wrócić z dalekiej podróży i po emocjonującej końcówce zwyciężyli do 25.

Zawodnicy PGE Skry zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w trzecim secie, którego pewnie wygrali do 19. Gospodarze do swojego konta dopisali kolejne trzy punkty i teraz mogą spokojnie przygotowywać się do rozpoczynających się we wtorek Klubowych Mistrzostw Świata.

MVP spotkania wybrano środkowego PGE Skry - Patryka Czarnowskiego.

Dafi Społem z sześcioma punktami na koncie zamyka tabelę PlusLigi. Kielczanie kolejny mecz rozegrają dopiero 23 grudnia, kiedy na wyjeździe w arcyważnym meczu zmierzą się z Aluronem Wartą Zawierciem.