Polacy zremisowali ze Szwecją i wciąż mają szansę na awans

poniedziałek, 19 czerwca 2017 20:46 / Autor: Damian Wysocki

Młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała 2:2 ze Szwecją w swoim drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21. Poniedziałkowy pojedynek rozpoczął się idealnie dla podopiecznych Marcina Dorny, którzy już w 6. minucie po golu Łukasza Monety wyszli na prowadzenie. W kolejnych fragmentach powtórzył się scenariusz z ostatniego starcia ze Słowacją. Inicjatywę przejęli rywale, którzy w końcówce pierwszej części po golach Carlosa Strandberga i Jacoba Larssona odwrócili stan rywalizacji. W drugiej części Polacy nie grali najlepiej, ale 90. minucie rzut karny na bramkę na wagę punktu zamienił Dawid Kownacki.

Polacy wciąż mają szansę na awans. Warunkiem jest jednak pokonanie Anglików w czwartkowym meczu w Kielcach przy jednoczesnym remisie w starciu Słowacji ze Szwecją. „Biało-czerwoni” muszą mieć również lepszy bilans bramkowy od Słowaków, aby przeskoczyć ich w „małej tabeli”.

Polska – Szwecja 2:2 (1:2)

Bramki: Łukasz Moneta 6, Dawid Kownacki 90 k – Carlos Strandberg 36, Jacob Larsson 41.

Polska: Wrąbel –Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński – Linetty, Dawidowicz (88’ Piątek) –Frankowski, Kownacki, Moneta (74’ Lipski) – Stępiński (58’Jarosław Niezgoda)

Szwecja: Cajtoft – Wahlqvist, Larsson, Dagerstal, Lundqvist – Tibbling (61’ Tankovic), Hallberg, Fransson (87’ Mrabti) -  Olsson – Paweł Cibicki,  Strandberg (69’ Engvall).

Żółte kartki: Kownacki, Niezgoda, Bednarek, Linetty – Olsson, Strandberg, Cibicki, Hallberg, Dagerstal, Wahlqvist.