Polacy znów przegrali ze Szwecją. Obiecująca druga połowa

sobota, 06 listopada 2021 23:28 / Autor: Damian Wysocki

W drugim meczu sparingowym, rozegranym w Kristianstad, reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała ze Szwecją 28:32. Na boisku zobaczyliśmy dwóch zawodników Łomży Vive Kielce.

Dwa dni wcześniej podopieczni Patryka Rombla przegrali z wicemistrzami świata 24:31. W sobotę rozegrali lepsze spotkanie.

W bramce mecz rozpoczął Mateusz Kornecki, który przez 30 minut odbił tylko cztery piłki. W tej części „biało-czerwoni” słabo spisywali się w obronie. Na przerwę schodzili przegrywając 15:20.

W drugiej części zagrali lepiej. Mocniej bronili, ale też poprawili skuteczność. Na cztery minuty przed końcem zredukowali stratę do dwóch trafień, ale ostatecznie przegrali 28:32.

Cztery bramki na swoim koncie zapisał Michał Olejniczak. Całe spotkanie na ławce rezerwowych Szwecji przesiedział Eliot Stenmalm, który trafi do Łomży Vive Kielce latem przyszłego roku.