Polacy pokonali Holandię na koniec 4Nations Cup

czwartek, 30 grudnia 2021 20:36 / Autor: Damian Wysocki

Polscy szczypiorniści pokonali Holandię 33:27 na koniec 4Nations Cup. Trzydniowe zmagania w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie wygrała Tunezja, która podobnie jak „biało-czerwoni” zanotowała na swoim koncie dwa zwycięstwa.

Początek czwartkowego spotkania był wyrównany. W 14. minucie podopieczni Patryka Rombla prowadzili 8:5, ale kilka chwil później znowu był remis. Do przerwy było 17:16 dla gospodarzy.

Bezpośrednio po zmianie stron lekką przewagę mieli Holendrzy. Polacy wrócili do gry, a w ostatnim fragmencie bardzo dobrze wyglądali w obronie. Do tego skuteczne interwencje dokładał Adam Morawski. „Biało-czerwoni” osiągnęli sześciobramkową przewagę, którą utrzymali do końca.

Na parkiecie zobaczyliśmy trzech zawodników Łomży Vive. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem kadry był Arkadiusz Moryto, który zdobył sześć bramek. Jedno trafienie więcej zanotował Kamil Syprzak. Gola i siedem asyst zaliczył Michał Olejniczak. W pierwszej połowie bronił Mateusz Kornecki, który odbił pięć piłek. Szymon Sićko opuścił 4Nations Cup z powodu urazu kostki.

Teraz „biało-czerwoni” przeniosą się do Płocka. W dniach od 6 do 8 stycznia będą rywalizować w turnieju towarzyskim w Hiszpanii, gdzie zagrają z gospodarzami, Portugalią i Rosją. Następnie wrócą do Polski, a 13 stycznia wylecą do Bratysławy, aby dzień później rozpocząć zmagania w mistrzostwach Europy. W fazie grupowej zmierzą się z Austrią, Niemcami i Białorusią.

Polska – Holandia 33:27 (17:16)

Polska: Morawski, Kornecki – Pietrasik 3, Moryto 6, Bis, Przytuła 1, Dawydzik 3, Czuwara 2, Adamski 2, Syprzak 7, Komarzewski, Pilitowski, Daszek 2, Olejniczak 1, Walczak 2, Jędraszczyk, Krajewski 4, Tomczak