Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Pogoń, Cracovia, ŁKS... Najstarsze polskie kluby przyjadą uczcić niepodległość do Masłowa

środa, 14 października 2020 09:28 / Autor: Damian Wysocki
Marszałek Józef Piłsudski w otoczeniu zawodników Pogoni Lwów i Wisły Kraków na stadionie Wisły, rok 1924. fot. Autor Nieznany
Damian Wysocki

W Masłowie 102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości zostanie uczczona na sportowo. Do podkieleckiej miejscowości przyjadą najstarsze polskie kluby piłkarskie na czele z Pogonią Lwów.

I Międzynarodowy Turniej Trójek Piłkarskich o Puchar Gór Świętokrzyskich odbędzie się 11 listopada na obiektach Klonówki Masłów. We wspólnym świętowaniu Niepodległości wezmą udział polskie kluby, które po II Wojnie Światowej znalazły się poza terytorium Polski. Swój udział zapowiedziały już Pogoń Lwów i Bug Wyszków. Organizatorzy czekają na potwierdzenie przyjazdu Polonii Wilno. Ponadto w rywalizacji wezmą udział Cracovia i Łódzki Klub Sportowy. Stawkę szesnastu zespołów – które będą rywalizować w czterozespołowych grupach, a następnie w systemie pucharowym – uzupełnią lokalne drużyny, m.in. założony w 1926 roku Star Starachowice.  

– Chcemy, żeby to piłkarskie wydarzenie zostało zapamiętane przez naszych gości, ale również miejscowych. Nie zabraknie elementów patriotycznych. Udało nam się połączyć przyjazd dwóch najstarszych polskich klubów, czyli Pogoni Lwów i Cracovii. Cieszymy się, że będziemy mogli przyjąć osoby, które walczą o zachowanie polskości poza naszymi granicami. Góry Świętokrzyskie na pewno będą dla nich gościnne – mówi Krzysztof Szostak z kancelarii Prawno-Finansowej SiS, organizator wydarzenia.

Pełną obsadę turnieju poznamy w najbliższych dniach. Z okazji wydarzenia Poczta Polska wyda okolicznościową kartę pocztową oraz stempel upamiętniający zmagania w Masłowie.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2020 10 14 125503

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO