[Podsumowanie] Zwycięstwa KSZO i Wisły w III lidze

poniedziałek, 05 października 2020 01:35 / Autor: Sebastian Kalwat

Za nami 13. kolejka rozgrywek III ligi. Piłkarze Wisły Sandomierz oraz KSZO odnieśli zwycięstwa, a ŁKS Łagów przegrał drugi mecz z rzędu. Spotkanie Korony II z Jutrzenką Giebułtów został przełożone.

Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz 0:1 (0:1)

Bramki: Bełczowski 25'

Stal: Waszkiewicz - Zmorzyński (65' Sobotka), Mroziński, Wiktoruk, Szifer, Jarosz, Jopek, Witasik, Chorolskyj, Fidziukiewicz, Siudak.

Wisła: Polit - Kajpust, Wojcinowicz, Tyl, Siedlecki (85' Stasiak), Piątkowski ( 63' Matuszewski), Kmiotek (71' Sudy), Chorab (63’ Kuśmierczyk), Bełczowski (71' Klockowski), Zawiślak, Kołoczek.

Początkowe fragmenty meczu nie przyniosły zbyt wielu dogodnych okazji do zdobycia gola. W 25. minucie sandomierzanie wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Bełczowskiego. Napastnik uderzył z dystansu, a piłka po jego strzale zrobiła kozioł przed bramkarzem i niespodziewanie wpadła do bramki. Po straconym golu, gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak ta sztuka im się nie udała i do przerwy schodzili przegrywając 0:1.

Druga odsłona obfitowała w wiele ataków ze strony Stali. Uderzali m.in Michał Fidziukiewicz czy Bartosz Wiktoruk, ale piłka po ich strzałach przelatywała obok bramki albo też świetnie w bramce spisywał się Adam Polit. Mimo starań do samego końca, ostatecznie zawodnicy ze Stalowej Woli musieli przełknąć gorycz porażki, a Wisła dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty i tym samym pozostała wiceliderem rozgrywek III ligi.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)

Bramki: Wojciech Trochim 22′ (k), Stanisławski 84'

KSZO: Lipiec - Kraśniewski (85' Szydłowski), Majewski, Dwórzyński, Chudyba, M. Kaczmarek ( 85' Persona), Mężyk (46' Zaklika), P. Kaczmarek (65' Głaz), Trochim, Chrzanowski (90' Szymański), Stanisławski.

Chełmianka: Ciołek - Kotowicz (66 Myśliwiecki), Mazurek, Kanarek (66 Maliszewski), Wołos, Adamski (86 Salewski), Bednara, Wójcik, Grądz, Prytuliak, Skoczylas.

Chwilę po rozpoczęciu meczu znakomitą okazję mieli gospodarze. Szymon Stanisławski znalazł się oko w oko z bramkarzem gości, jednak przegrał ten pojedynek. Co nie udało się na początku, powiodło się kilkanaście minut później. Po indywidualnej akcji, w polu karnym faulowany był Marcin Kaczmarek i sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Rzut karny skutecznie egzekwował kapitan Wojciech Trochim.

Kolejne minuty to przewaga gości, którzy mieli kilka dogodnych okazji, aby doprowadzić do wyrównania. W 28. minucie zawodnicy Chełmianki wyprowadzili szybką kontrę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem KSZO, znalazł się Oleksiej Prytuliak, lecz nie zdołał on pokonać Pawła Lipca i to gospodarze schodzili do szatni będąc na prowadzeniu.

Druga połowa była bardzo zacięta i przyniosła wiele dogodnych szans z obu stron. Po strzałach zawodników z Ostrowca, Marcina Kaczmarka i Bartosza Szydłowskiego piłka lądowała odpowiednio na poprzeczce oraz słupku bramki gości, tak samo jak po strzale gracza Chełmianki Jakuba Bednary. W 64. minucie zawodnicy z Chełma zdobyli gola, jednak sędzia nie uznał tego trafienia odgwizdując spalonego.

Kilka minut przed końcem ostrowacznie wyszli z kontratakiem i Szymon Stanisławski z 16 metra umieścił piłkę w bramce, zapewniając gospodarzom zwycięstwo 2:0.

Zawodnicy trenera Tadeusza Krawca z 15 punktami na koncie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli III ligi.

Sokół Sieniawa - ŁKS Łagów 2:0 (1:0)

Bramki: Kitliński 37’, Czerwiak 76' (sam.)

Sokół: Zając - Grasza, Kapuściński, Drelich, Lis, Burka, Jędryas (75' Majda), King (46' Pikiel), Purcha, Mazurek, Kitliński (61' Kasperkowicz).

ŁKS: Pietras - Czerwiak, Wilk, Ślefarski (84' Kolasa), Borowiak (46’ Gierczak), Rogala, Imiela, Mójta (60’ F. Rogoziński), Zaręba (66’ Amarildo), Buczek (46' Krzeszowski), K.Rozgoziński.

Niestety drugi mecz z rzędu przegrali zawodnicy ŁKS-u Łagów. W 34. minucie za sprawą Michała Kitlińskiego piłkarze Sokoła Sieniawa wyszli na prowadzenie. Mimo swoich szans, łagowianie do szatni schodzili przegrywając jednym trafieniem.

W drugiej części gry, gospodarze kontrolowali spotkanie, a samobójcze trafienie Szymona Czerwiaka zakończyło emocje w tym meczu.

Po porażce z Sokołem, łagowianie spadli na siódme miejsce w tabeli, mając w dorobku 19 punktów.

W środę 30 września odbył się także zaległy mecz 4. kolejki. KSZO Ostrowiec na własnym stadionie uległ Stali Stalowa Wola 1:2 (1:1).

W 14. kolejce ŁKS Łagów na własnym stadionie podejmie Orlęta Radzyń Podlaski, a Korona II zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Zawodnicy KSZO, udadzą się natomiast na mecz do Dębicy z miejscową Wisłoką. Wisła Sandomierz w tej serii gier pauzuje.