[Podsumowanie III ligi] Pewne zwycięstwo ŁKS-u Łagów. KSZO remisuje w Dębicy

poniedziałek, 12 października 2020 00:42 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W weekend odbyła się 14. kolejka rozgrywek III ligi. Pewne zwycięstwo na własnym stadionie odnieśli zawodnicy ŁKS-u Łagów, którzy pokonali Orlęta Radzyń Podlaski. Dla łagowian było to drugie zwycięstwo w przeciągu kilku dni, ponieważ w środę w zaległym meczu 9. kolejki ograli KS Wiązownica. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisował na wyjeździe z Wisłoką Dębica, a rezerwy Korony Kielce doznały wysokiej porażki z Podhalem Nowy Targ. Wisła Sandomierz w tej serii pauzowała.

Wisłoka Dębica - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:1)

Bramki: Kamiński 47′ (k) - Stanisławski 26' (k)

Wisłoka: Dybski – Cabała, Partyka, Rębisz, Łanucha (84' Lubera), Makowski, Prokop, Palonek (67' Pawlak), Sojda (74' Wrzosek), Kamiński (84' Remut), Zygmunt.

KSZO: Lipiec – Majewski, Mężyk (66' Imiołek), Chrzanowski (58' Szydłowski), P. Kaczmarek ( 78' Persona), Kraśniewski (58' Głaz), Dwórzyński, Chudyba, M. Kaczmarek, Zaklika (66' Mąka), Stanisławski.

Podpieczni trenera Tadeusza Krawca przystępowali do tego spotkania podbudowani zdobyciem kompletu punktów w dwóch ostatnich meczach. Niestety, musieli radzić sobie bez swojego kapitana Wojciecha Trochima. W 26. minucie po faulu w polu karnym ostrowczanie wywalczyli rzut karny. Strzał Szymona Stanisławskiego okazał się skuteczny i KSZO wyszedł na prowadzenie. Kilkanaście minut później gospodarze powinni doprowadzić do remisu. Drugi w tym meczu rzut karny, podyktował arbiter Michał Bobrek. Strzał zawodnika Wisłoki z 11. metra w znakomitym stylu obronił jednak Paweł Lipiec i do przerwy goście prowadzili 1:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od...trzeciej w tym spotkaniu ''jedenastki''. Skutecznie egzekwował ją Dariusz Kamiński i tym samym dębiczanie wyrównali. Mimo kilku okazji z obu stron, żadna z drużyn nie była w stanie posłać piłki do bramki przeciwnika i mecz zakończył się podziałem punktów.

Po tym meczu KSZO z dorobkiem 16 punktów plasuje się na 10. miejscu w tabeli III ligi.

ŁKS Łagów - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1 (1:0)

Bramki: K. Rogoziński 4’, 79', 86', Amarildo 90' - Nowosadko 57'

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Czerwiak, Kolasa, Krzeszowski (80' Uniat), Rogala, Gierczak (80' Borowiak), Mójta, Imiela, K. Rogoziński (88' Biesiada), Zaręba (55’ Amarildo).

Orlęta: Klebaniuk – Kursa, Wiatrak, Albertín, Rycaj, Nowosadko, Kobiałka, Kot, Wojczuk, Baniulis (84' Piotr Kuźma), Idzikowski.

Już chwilę po rozpoczęciu spotkania łagowianie prowadzili, a strzelcem bramki był Kacper Rogoziński. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie była już w stanie zagrozić bramce rywali.

Niestety dla ŁKS-u po niecałym kwadransie drugiej odsłony goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Adriana Nowosadko. Mimo straconego gola gospodarze nadal byli bardzo zdeterminowali, aby osiągnąć w tym meczu coś więcej, niż tylko remis. Bohaterem końcówki okazał się Kacper Rogoziński. W 79. minucie ponownie dał prowadzenie łagowianom, a kilka minut później, strzelił swojego trzeciego gola, praktycznie przesądzając o zwycięstwie gospodarzy. W samej końcówce gości pogrążył Brazylijczyk Amarildo i ŁKS ostatecznie wygrał aż 4:1.

ŁKS Łagów - KS Wiązownica 2:0 (0:0)

Bramki: Rogala 76', K. Rogoziński 78'

ŁKS: Michalski – Czerwiak, Wilk (45' Ślefarski), K. Rogoziński, Kolasa, Mójta (83' Buczek), Gierczak, Krzeszowski (83' Borowiak), Imiela (83' Uniat), Zaręba (58’ Amarildo), Rogala.

Wiązownica: Cynar – Bentkowski, Lorenc (84' Janik), Rop, Buć (59' Gil), Sokolenko (87' Mac), Gliniak, Staszczak, Wydra (46' Kumor), Michalik (59' Kasia), Szafar.

W środę o godzinie 15, również na własnym stadionie, łagowianie rozegrali zaległy mecz 9. kolejki z KS Wiązownica.

Niemal przez całą pierwszą połowę to gospodarze grali zdecydowanie lepiej i bardziej konsekwentnie, raz po raz tworząc sobie sytuacje pod bramką graczy Wiązownicy. Niestety żadna z szans nie została w tej części gry zamieniona na gola.

W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana. Pomimo okazji z obu stron, przez dłuższy fragment kibice zgromadzeni na stadionie w Łagowie nie oglądali goli. Zmieniło się to jednak na kwadrans przed końcem, kiedy to w dwie minuty gospodarze dwukrotnie pokonali bramkarza Wiązownicy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Piotr Rogala i zdołał głową skierować piłkę do bramki gości, którzy rozpaczliwie starali się jeszcze wybić ją z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później, znakomite podanie z głębi pola otrzymał Kacper Rogoziński i będąc w okolicach pola karnego, w pełnym biegu oddał mocny strzał, który trafił pod poprzeczkę bramki gości. Po tym trafieniu nie byli oni w stanie się już podnieść i przegrali ten mecz 0:2.

Po tych dwóch zwycięstwach, zawodnicy z Łagowa mają na koncie 25 punktów i plasują się na piątym miejscu w tabeli III ligi.

Podhale Nowy Targ - Korona II Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: Damian Lepiarz 26', 38', Michał Nawrot 55'

Podhale: Styrczula – Smoleń, Lewiński, Wajsak, Potoniec (65' Gill), Mizia (57' Tonia), Mianowany (80' Janiczak), Dynarek, Molis, Nawrot (57' Grunt), Lepiarz (80' Burnat).

Korona II: Sandach – Malec, Kośmicki, Bujak (67' Płocica), Więckowski (60' Przybysławski), Słabosz, Cukrowski, Strzeboński (60' Majewski), Dziubek, R. Turek (74' Kralka), D. Lisowski (74' Grabarczyk).

Rezerwy Korony przegrały na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 0:3. Kielczanie grający w odmienionym składzie względem poprzednich spotkań, nie sporostali bardziej doświadczonej drużynie gospodarzy. Po tym meczu podopieczni trenera Sławomira Grzesika spadli na 16. pozycję w tabeli III ligi. Po rozegraniu 12 meczów mają na koncie 12 punktów.

W 15. kolejce KSZO Ostrowiec zagra u siebie z Lewartem Lubartów, a Korona podejmie Hetmana Zamość. Wisła Sandomierz zmierzy się na wyjeździe z Avią Świdnik, zaś zawodnicy ŁKS-u Probudex Łagów zagrają w Krakowie z rezerwami Cracovii.

źródło: kieleckapilka.pl, lkslagow.pl.