Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Piłkarze Korony wrócą do treningów w czwartek. Meczu w Gdyni nie będzie

poniedziałek, 26 października 2020 10:01 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Wolski
Damian Wysocki

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to w czwartek do treningów wrócą piłkarze Korony Kielce. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sanepid. Klub wystąpił do PZPN-u o przełożenie piątkowego, wyjazdowego meczu z Arką Gdynia.

Kielczanie przebywają w samoizolacji od poniedziałku po tym, jak u jednego z członków sztabu szkoleniowego wykryto zakażenie Covid-19. Następnie cały zespół został poddany badaniom wymazowym. Wyniki przyszły w środę. Niestety, u kilku kolejnych osób potwierdzono koronawirusa. Drużyna została skierowana na kwarantannę.

– Ostateczna decyzja należy do sanepidu. Jeśli wszyscy będą zdrowi, nikt nie będzie miał objawów zakażenia, to w czwartek piłkarze wrócą do zajęć treningowych – informuje Maciej Sierpień, rzecznik prasowy kieleckiego klubu.

Na razie podopieczni Macieja Bartoszka trenują w domowych warunkach. Ich pracę monitoruje sztab szkoleniowy.

– Michał Dudkiewicz, trener przygotowania fizycznego, codziennie wysyła rozpiski zawodnikom. Często trenują dwa razy dziennie. Z tego co wiem, piłkarze podchodzą do swoich obowiązków bardzo sumiennie. Mają w pamięci wiosenne zamknięcie, dobrze wiedzą jak ważne jest przygotowanie fizyczne. Jako klub musimy dostosować się do tych warunków. Jak wiemy dotknęło to już większość pierwszoligowych drużyn. Mamy nadzieję, że w czwartek wszyscy zawodnicy stawią się na zajęciach w pełnym zdrowiu i będzie to ostatnia taka sytuacja – wyjaśnia Maciej Sierpień.

Korona Kielce wystąpiła do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie zaplanowanego na najbliższy piątek, wyjazdowego meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Arką Gdynia.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO