Pierwszy sparing Korony na remis

piątek, 23 czerwca 2023 13:00 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Przygotowująca się do nowego sezonu Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała z reprezentacją Polski do lat 19 - 1:1. Bramkę dla kielczan w 14 minucie zdobył Hubert Szulc.

Dzień po rozpoczęciu obozu w Opalenicy drużyna trenera Kamila Kuzery rozegrała pierwszy tego lata sparing. Mecz szczególny także z powodu osoby szkoleniowca kadry narodowej - Marcina Brosza. W sezonie 2015/2016 obecny selekcjoner kadry U-19 poprowadził „żółto-czerwonych” w 38 spotkaniach.

Sparing rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przez kadrowiczów. Już w 3 minucie gry Jordan Majchrzak pokonał Rafała Mamlę. Jedenaście minut później na gola rywali odpowiedział napastnik kielczan Hubert Szulc. Do przerwy Korona remisowała z kadrą do lat 19. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Korona Kielce - Polska U-19 1:1 (1:1)

Bramki: 14. Szulc - 3. Majchrzak

Korona: I połowa: Mamla - Godinho, Malarczyk, Petrov Konstantyn - Takacz, Nono, Górski, Łukowski, Strzeboński - Szulc.

II połowa: Forenc - Podgórski, Trojak, Kośmicki, Briceag - Czyżycki, Deaconu, Szpakowski, Konstantyn, Kucharczyk - Szykawka.