Pierwsza sparingowa porażka Korony

sobota, 01 lipca 2023 12:57 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W drugim meczu podczas przygotowań do startu nowego sezonu Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Chrobrym Głogów 0:1. Bramkę dla głogowian zdobył w 45. minucie Mikołaj Lebedyński.

W ostatni dzień zgrupowania w Opalenicy piłkarze Korony zmierzyli się z dziewiątym zespołem poprzedniego sezonu Fortuna I Ligi.

W pierwszej połowie bramkę dla Chrobrego Głogów tuż przed przerwą zdobył Mikołaj Lebedyński. W drugiej części gry wynik nie uległ zmianie. Korona przegrała zatem pierwszy mecz w czasie przedsezonowych przygotowań.

W kieleckim klubie testowani, poza wcześniej zapowiadanym Jakubem Iskrą (więcej TUTAJ), byli również Szymon Gałązka oraz Cezary Polak. 17-letni zawodnik AKS SMS Łódź trenował z Koroną już w pierwszych dniach przygotowań w Kielcach. Gracz w ubiegłym sezonie Betcris IV ligi łódzkiej zdobył trzy bramki  Z kolei Polak to 20-latek dotychczas grający w Garbarnii Kraków. W sezonie 2022/2023 rozegrał w jej barwach 19 spotkań w E-winner II Lidze. Lewy obrońca wystąpił również w marcowym meczu reprezentacji Polski do lat 20 z Czechami. Kilka dni temu był testowany przez Śląsk Wrocław.

Korona Kielce - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

Bramka: 45. Lebedyński

Korona Kielce I połowa: Forenc - Iskra, Kośmicki, Trojak, Briceag - Górski, Nono, Takacz, Czyżycki, Łukowski - Szulc

II połowa: Mamla (69. Dziekoński) - Godinho, Malarczyk, Petrov, Polak - Błanik (83. Konstantyn), Deaconu, Strzeboński, Kucharczyk, Konstantyn (76. Gałązka) - Szykawka