Pierwsza połowa Korony, druga Legii. Mistrz Polski złapał oddech w Kielcach

sobota, 28 lipca 2018 22:02 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce, w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy, przegrali na Kolporter Arenie z Legią Warszawa 1:2. Podopieczni Gino Lettieriego rozegrali znakomitą pierwszą połowę, czego potwierdzeniem był gol Ivana Jukicia z 32. minuty. Po zmianie stron inicjatywę przejęli przyjezdni. W 56. minucie do wyrównania, po uderzeniu z dystansu, doprowadził Krzysztof Mączyński. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Jose Kante. "Żółto-czerwoni" w drugiej części nie byli w stanie zagrozić bramce Legii.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: Jukić (32') - Mączyński (56'), Kante (66')

Korona: Hamrol - Rymaniak, Kovacević (75' Malarczyk), Diaw (70' Arweładze), Gardawski - Kosakiewicz, Petrak (63' Brown Forbes), Żubrowski, Janjić, Jukić - Górski.

Legia: Malarz - Wieteska, Pazdan (69' Aztiz), Żyro, Hlousek - Nagy, Antolić, Mączyński,  Hamalainen (89' Szymański), Michalak (46' Kante) - Carlitos.

Żółte kartki: Petrak, Rymaniak, Kosakiewicz, Kovacević - Żyro, Mączyński

Widzów: 10806 osób

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

8': Pierwsza groźna sytuacja Korony. Janjić posłał świetne dośrodkowanie z prawej strony na krótki słupek, tam na piłkę dobrze nabiegł Górski, ale jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce.

16': Szansa gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kosakiewicza, główkował Rymaniak. Zagrana przez niego piłka zmierzała w światło bramki, gdzie ustawiony był Górski. Napastnika Korony w ostatniej chwili uprzedził Żyro.

19': Po szybkim rozegraniu z Mączyńskim przed szansą stanął Carlitos. Hiszpan wbiegł z piłką w "szesnastkę", jego uderzenie powędrowało w środek bramki i pewnym chwytem popisał się Hamrol.

29': Kosakiewicz oddał strzał z dystansu, nie zaskoczył on jednak dobrze ustawionego Malarza.

32': GOL! 1:0! Jukić! Przepiękne trafienie Bośniaka! Najpierw świetnie długą piłkę opanował Górski, po czym oddał ją do Kosakiewicza. Obrońca zagrał z lewej strony do Jukicia, ten sprytnie przyjął piłkę i świetnym strzałem z woleja nie dał szans Malarzowi.

34': Dynamiczna akcja Carlitosa. Napastnik Legii po kilkumetrowym rajdzie oddał mocny strzał z dystansu. Piłkę nad poprzeczką przeniósł Hamrol.

36': Aktywny Kosakiewicz zdecydował się na uderzenie z rogu pola karnego. Piłka przeleciała obok słupka.

54': Po szybkim rozegraniu mocny strzał z 15 metrów oddał Nagy. Czujny Hamrol zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

56': GOL! 1:1! Mączyński! Pomocnik Legii popisał się przepięknym, silnym uderzeniem z 30 metrów. Bramkarz Korony wyciągnął się jak struna, ale i tak nie zdołał odbić piłki.

62': Kolejna dobra akcja gości. Antolić prostopadłym podaniem uruchomił Nagy'ego. Węgier oddał strzał, ale wprost w Hamrola.

66': GOL! 1:2! Stratę w środku pola zanotował Żubrowski. Legioniści szybko rozegrali piłkę na lewą stronę. Hlousek popisał się świetnym dośrodkowaniem z głębi pola do Kante. Hiszpan nie zmarnował idealnej sytuacji i strzałem głową dał prowadzenie Legii.

72': Po dośrodkowaniu Gardawskiego do piłki doszedł Jukić. Jego uderzenie powędrowało nad poprzeczką.

89': Piłkarze Korony w końcówce częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie mogli poradzić sobie z dobrze ustawioną defensywą Legii. Kielczanie po zmianie stron nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Malarza.