PGE VIVE nie dało szans Vardarowi!

sobota, 16 listopada 2019 17:42 / Autor: Damian Wysocki

W meczu 8. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, PGE VIVE pokonało przed własną publicznością Vardar Skopje 35:25. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa dzięki tej wygranej awansowali na 3. miejsce w tabeli grupy B.

Od początku PGE VIVE nadawało ton rywalizacji. Kielczanie szybko osiągnęli trzybramkową przewagę, która w najlepszym momencie pierwszej połowy wzrosła do pięciu trafień. "Żółto-biało-niebiescy" byli doskonale przygotowani na grę "siedem na sześć" Vardaru, do tego świetnie w bramce spisywał się Andreas Wolff. Goście tuż przed zejściem do szatni zmniejszyli straty do dwóch goli, ale w ostatniej akcji przed przerwą Uładzisłau Kulesz zdobył gola na 17:14.

Po zamianie stron podopieczni Tałanta Dujszebajewa błyskawicznie zwiększyli swoją przewagę do sześciu trafień. To dało im olbrzymi komfort. W końcówce grali na dużym luzie, ostatecznie zwyciężyli 35:25.

W przyszłą sobotę PGE VIVE zagra na wyjeździe z Telekomem Veszprem.

PGE VIVE Kielce – Vardar Skopje 35:25 (17:14)

PGE VIVE: Kornecki, Wolff – Fernandez Perez 2, Kulesz 3, Pehlivan 3, D. Dujszebajew 1, Karacić 6, A. Dujszebajew 3, Lijewski, Vujović 4, Janc 4, Karaliok 6, Aginagalde 2, Guillo

Vardar: Ghedbande, Kugis, Kizkij – Dibirow 9, Dimitrioski, Dissinger 2, Kukułowski, Skube 6, Atman, Cupić, Sziszkariew, Stoiłow 5, Sikosek Pelko, Goropiszyn, Kałarasz 2