Pewne zwycięstwo we własnej hali. Suzuki Korona Handball z czwartą wygraną w sezonie

sobota, 28 października 2023 19:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 5. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce pokonały w domowym meczu SPR Sambor Tczew 30:25. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Magdalena Berlińska zdobywczyni 11 bramek.

Po zeszłotygodniowej porażce w Gdyni „Koroneczki” podchodziły do sobotniej potyczki w nowej sytuacji, wszak po raz pierwszy musiały zareagować na niepowodzenie. Jak się okazało, zrobiły to w najlepszy możliwy sposób.

Od pierwszych minut pojedynek w hali przy ulicy Krakowskiej był wyrównany. Później gospodynie odskoczyły na kilkubramkowe prowadzenie. Podopieczne Pawła Tetelewskiego na przerwę schodziły prowadząc 18:11.

W drugiej części gry kielczanki utrzymywały bezpieczną przewagę. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 30:25. Było to czwarte zwycięstwo w sezonie dla ekipy z Kielc.

W następnej serii gier w hicie kielczanki zmierzą się z KPR Ruchem Chorzów. Wyjazdowe spotkanie ze spadkowiczem z Superligi odbędzie się w niedzielę (5 listopada) o godzinie 17.00.