Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Ostatnie sparingi przed KS Kielce

środa, 23 sierpnia 2023 18:00 / Autor: Piotr Okła
Ostatnie sparingi przed KS Kielce
Ostatnie sparingi przed KS Kielce
Piotr Okła
Piotr Okła

W najbliższych dniach zawodnicy KS Kielce zagrają w turnieju towarzyskim w Veszprem. Będzie to próba generalna przed startem nowego sezonu.

Dziś (środa, 23 sierpnia) mistrzowie Polski wyruszyli na Węgry aby rozegrać ostatnie przedsezonowe sparingi. W ciągu najbliższych dni czekają ich dwa mecze z miejscowymi drużynami. Najpierw w czwartek (24 sierpnia o godzinie 19) zmierzą się z Telekomem Veszprem a dzień później (25 sierpnia) zagrają przeciwko MOL Tatabanyi (rozpoczęcie meczu o godzinie 18). 

Zespół Telekomu jest aktualnym mistrzem Węgier. „Żółto-biało-niebiescy" mierzyli się z tym rywalem w ćwierćfinale ubiegłorocznej Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że w pierwszym wyjazdowym meczu podopieczni Tałanta Dujszebajewa zremisowali 29:29 a w rewanżu okazali się lepsi zwyciężając 31:27. Dzięki temu majowemu zwycięstwu awansowali do Final Four w Kolonii.

Ekipa MOL Tatabanyi to 3. drużyna minionego sezonu rozgrywek węgierskiej elity. „Tygrysy" będą jednym z rywali KGHM Chrobrego Głogów w fazie grupowej Ligi Europejskiej. 

Plan spotkań KS Kielce w węgierskim turnieju:

Telekom Veszprem – KS Kielce (czwartek, 24 sierpnia, godz. 19.00) 

Tatabanya KC – KS Kielce (piątek, 25 sierpnia, godz. 18.00)

Sezon 2023/24 kielczanie rozpoczną od domowej konfrontacji ze wspomnianymi wcześniej głogowianami. Mecz 1. kolejki Orlen Superligi zostanie rozegrany w środę 30 sierpnia w Hali Legionów o godzinie 20.00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO