Osłabiona Suzuki Korona Handball nie sprostała wicemistrzowi Polski

sobota, 18 września 2021 16:18 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu 3. kolejki PGNiG Superligi, Suzuki Korona Handball przegrała w swojej hali z KPR-em Gminy Kobierzyce 19:26.

Gospodynie przystąpiły do spotkania osłabione. Z powodu urazów zabrakło zawodniczek podstawowej „siódemki”: Michaliny Pastuszki, Magdy Więckowskiej i Małgorzaty Hibner. Ich miejsca zajęły Honoraty Gruszczyńska i Czekala. Do kadry meczowej wróciła Wiktoria Gliwińska.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego na gola czekały przez pięć minut. Miały problemy z rozmontowaniem szczelnej obrony drużyny z Kobierzyc, która dzięki temu mogła wyprowadzać kontrataki. Rozpoczęła od prowadzenia 7:2.

Kielecki atak zaczął lepiej wyglądać po wprowadzeniu Alicji Pękali. Dobrze wyglądała współpraca z kołem. Po kwadransie było 10:8 na korzyść KPR-u.

W kolejnych fragmentach gospodynie zaczęły jednak popełniać błędy w ataku. Do przerwy zanotowały dziewięć strat. Tych nie wystrzegały się też przyjezdne, ale W 24. minucie prowadziły sześcioma golami – 15:9. Suzuki Korona Handball zaliczyła mocne zakończenie pierwszej połowy i na przerwę schodziła przegrywając 13:16.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego jeszcze dłużej czekały na gola po zmianie stron. Tego dopiero po 10 minutach zdobyła Katarzyna Grabarczyk. Przyjezdne w tym czasie zanotowały cztery trafienia i prowadziły 20:14. Mogły wyżej, ale skuteczne interwencje zaczęła notować Patrycja Chojnacka.

Kielczanki miały jednak gigantyczne problemy w ofensywie. W kolejnych dziesięciu minutach… dorzuciły tylko jednego gola, a przyjezdne utrzymywały trzybramkową przewagę. W końcówce dobre wejście do bramki zanotowała Marta Chodakowska, która zaczęła od obrony karnego, a później odbiła dwie piłki z gry. Podopieczne Pawła Tetelewskiego zaliczyły krótki zryw, odrobiły dwie bramki, ale doświadczone rywalki wróciły na odpowiednie tory i ostatecznie wygrały 26:19.

Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz w piątek, kiedy zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski z Lubina (godz. 20).

Suzuki Korona Handball – KPR Gminy Kobierzyce 19:26 (13:16)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Chodakowska, Szplit – Kędzior, Gliwińska 1, Czekala, Gruszczyńska 1, Rosińska 5, Pękala 2, Grabarczyk 4, Zimnicka, Staszewska 1, Kowalczyk 4, Jasińska