Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Nowe wyzwanie Tomasza Strząbały

poniedziałek, 15 maja 2023 14:18 / Autor: Damian Wysocki
Nowe wyzwanie Tomasza Strząbały
fot. Michał Stańczyk/ Grupa Azoty Unia Tarnów
Nowe wyzwanie Tomasza Strząbały
fot. Michał Stańczyk/ Grupa Azoty Unia Tarnów
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kielczanin Tomasz Strząbała będzie prowadził Górnika Zabrze od następnego sezonu. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt.

O tym, że 57-latek może zastąpić Patrika Liljestranda mówiło się od jakiegoś czasu. Szkoleniowiec z nowym klubem ma walczyć o podium PGNiG Superligi. Celem będzie również awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Klub z Zabrza zakończy bieżące rozgrywki z brązowym medalem.

W kończących się rozgrywkach Tomasz Strząbała prowadzi Grupę Azoty Unię Tarnów, z którą wywalczy siódme miejsce – najwyższe w historii klubu.

Górnik będzie jego czwartym superligowym klubem. Na własny rachunek pracował również w MMTS-ie Kwidzyn i Enerdze MKS Kalisz.

– Tomasz to trener z charyzmą. Cieszy się wielkim autorytetem wśród zawodników, szanuje ciężką pracę i jest sprawiedliwy wobec podopiecznych. Od roku systematycznie przebudowujemy drużynę. Każdy, kto śledzi nasze ruchy transferowe widzi, jak bardzo zmienia się skład. Już ogłosiliśmy kilka bardzo ważnych transferów na nowy sezon, a to nie koniec. Uznałem, że budowana drużyna będzie potrzebowała także nowego impulsu i spojrzenia z trenerskiej ławki. Wiążemy się z Tomaszem Strząbałą na trzy lata, co też pokazuje, że jest to projekt obliczony na kilka sezonów – mówi Bogdan Kmiecik, prezes Górnika Zabrze.

Tomasz Strząbała jest jedną z ikon kieleckiej piłki ręcznej. W Iskrze, a później Vive pracował przez 27 lat w różnych rolach: prowadził grupy młodzieżowe, a następnie przez dziesięć sezonów był asystentem Bogdana Wenty i Tałanta Dujszebajewa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO