Na pół gwizdka. Wysokie zwycięstwo Industrii Kielce w Puławach – teraz THW!

sobota, 10 lutego 2024 16:28 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce wygrała 39:28 na wyjeździe z Azotami Puławy. Mecz 20. kolejki Orlen Superligi obył się bez sensacji.

Gospodarze to spotkania rozpoczęli bardzo odważnie. W pierwszych fragmentach meczu to oni wyszli na prowadzenie, które zdołali powiększyć do dwóch trafień i utrzymywać do stanu 5:4.

Puławianie postraszyli kielczan, ale nie zdołali ich przestraszyć czy zdeprymować. Mistrzowie Polski znaleźli odpowiednie tory i ruszyli w szybką ucieczkę swoim rywalom.

Od wspomnianego wcześniej wyniku zdołali rzucić aż sześć goli z rzędu, a trzy nich były autorstwa Szymona Sićki. W premierowych dwóch kwadransach lewy rozgrywający trafił sześciokrotnie, natomiast jego zespół zrzedł do szatni, prowadząc 21:13.

Po zmianie stron przyjezdni zaczęli piorunująco. Błyskawicznie dobili do 26 bramek, po czym stanęli, jak tempo całego spotkania. Zawodnicy obu drużyn regularnie wynosili na pierwszy plan bramkarzy korzystających ze spadającej skuteczności rzutowej.

Kielczanie odblokowali się wreszcie po 45. minucie i tradycyjnej wymianie całej siódemki przed Talanta Dujshebaeva. Akcje kielczan znów kończyły się bramkami, a lwia ich część należała do Cezarego Surgiela.

Ten pozytywny moment nie trwał zaś długo. Do końcowej syreny goście grali bardzo rwany mecz, ale nie zmienia to faktu, że pewnie pokonali Azoty Puławy 39:28. Obojętnie nie można jednak przejść obok znakomitego występu bramkarza miejscowych – Wojciecha Boruckiego, który popisał się ponad 50-procentową skutecznością interwencji.

Teraz przed mistrzami Polski trzy dni przerwy i powrót do rozgrywek Ligi Mistrzów. Żótło-Biało-Niebiescy zmierzą się we własnej hali z THW Kiel – początek o godz. 20:45.

Azoty Puławy – Industria Kielce 39:28 (13:21)

Industria: Mestrić, Wałach, Wolff – D. Dujshebaev 3, A. Dujshebaev 2, Karacić 1, Sićko 8, Olejniczak, Surgiel 6, Wiaderny 4, Moryto 5, Paczkowski 2, Thrastarson 1, Tournat 3, Nahi 5