MŚ: Waleczna Polska minimalnie przegrała z Francją

czwartek, 19 stycznia 2017 18:08 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski przegrali 25:26 z Francją w swoim ostatnim grupowym meczu na mundialu. „Biało-czerwoni” na tle wymagającego rywala pokazali się z bardzo dobrej strony i długimi fragmentami toczyli wyrównany bój z aktualnymi mistrzami świata.

Pierwsza połowa zupełnie nie przypominała tych poprzednich, które Polacy do tej pory rozegrali na mundialu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa od początku dotrzymywali kroku gospodarzom. W ataku świetnie spisywali się Tomasz Gębala (5 bramek) i Marek Daćko (3 gole). Dodatkowo Francuzi nie mogli sobie poradzić z agresywnie grającą defensywą "Biało-czerwonych". Polacy w pierwszej części popełnili tylko trzy niewymuszone błędy. Dzięki takiej postawie „przebudowanej” reprezentacji do przerwy był remis 13:13.

Francuzi tuż po wznowieniu szybko rzucili cztery gole z rzędu i objęli zdecydowane prowadzenie. Polacy nie złożyli jednak broni i w kolejnych minutach mozolnie odrabiali straty. W 47. minucie gola kontaktowego na 20:19 zdobył Marek Daćko. „Biało-czerwoni” do końca toczyli wyrównany bój z gospodarzami, który ostatecznie minimalnie przegrali 25:26.

W spotkaniu z Francją zagrało trzech zawodników Vive Tauronu Kielce: Piotr Chrapkowski, Patryk Walczak i Paweł Paczkowski. Ostatni z nich rzucił trzy bramki. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział przemęczony Mateusz Jachlewski.

Polacy zajęli 5. miejsce w grupie A i teraz czeka ich gra o miejsca 17-20 w Pucharze Prezydenta. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w sobotę o 16.00 zmierzą się z Tunezją.

Francja – Polska 26:25 (13:13)

Francja: Omeyer, Gerard – Remili 4, Nyokas 7, Narcisse, N. Karabatić, Mahe 2, N’guessan, Accambray 1, Abalo, Sorhaindo 4, Guigou 2, Fabregas 4, Dipanda 2, Porte, Mem.

Polska: Malcher, Morawski – Daćko 4, Łyżwa, Jachlewski, Krajewski 5, Niewrzawa, Walczak, Moryto 3, Daszek 3, M. Gębala, Przybylski 2, Paczkowski 3, Gierak, T. Gębala 5, Chrapkowski.