MŚ: Hiszpania w ćwierćfinale. 4 bramki Aginagalde

niedziela, 22 stycznia 2017 08:20 / Autor: Damian Wysocki

Hiszpania po niezwykle emocjonującym meczu pokonała w 1/8 finału mistrzostw świata Brazylię 28:27. Drużyna z Ameryki Południowej prowadziła po pierwszej połowie różnicą dwóch bramek, a w drugiej części dalej toczyła wyrównany pojedynek z aktualnymi wicemistrzami Europy. O końcowym wyniku zdecydowała nerwowa końcówka, którą lepiej wytrzymali gracze z Półwyspu Iberyjskiego. W barwach Hiszpanii zagrał kołowy Vive - Julen Aginagalde oraz nowy rozgrywający kieleckiego klubu - Alex Dujszebajew.

Aginagalde na parkiecie przebywał przez 22. minuty, w tym czasie rzucił cztery bramki popisując się stu procentową skutecznością. Dobre zawody rozegrał również Alex Dujszebajew. 24 - latek zdobył pięć bramek na osiem prób, zanotował trzy asysty oraz stratę.

Awans do 1/4 finału w sobotę wywalczyła Słowenia z Blażem Jancem w składzie, która pokonała 32:26 Rosję. Nowy skrzydłowy Vive rzucił trzy bramki.