MŚ: Chorwacja pokonała Hiszpanię. Świetny mecz nowego rozgrywającego Vive

wtorek, 24 stycznia 2017 21:32 / Autor: Damian Wysocki

Po niezwykle emocjonującym meczu 1/4 finału mistrzostw świata szczypiorniści Chorwacji pokonali 30:29 Hiszpanię i to oni awansowali do najlepszej czwórki turnieju. Znakomite zawody w barwach bałkańskiej drużyny rozegrał Marko Mamić, który od 1 lipca będzie zawodnikiem Vive Tauronu Kielce.

22 - letni rozgrywający wybornie prezentował się w pierwszych 30. minutach, w których raz za razem słał rzuty na hiszpańską bramkę. Ostatecznie Mamić spotkanie zakończył z dziewięcioma trafieniami na koncie i 60-procentową skutecznością w ataku. Do tego dołożył dwie asysty. W barwach Chorwacji zagrał również skrzydłowy Vive - Manuel Strlek, który nie rzucił żadnego gola. Bramkarz kieleckiego klubu - Filip Ivić spotkanie w Montpellier obejrzał z wysokości trybun.

Po stronie Hiszpanii przez blisko 22. minuty grał Julen Aginagalde. Kołowy Vive zdobył jedną bramkę na trzy próby oraz zanotował stratę i asystę. Liderem poczynań ofensywnych drużyny z Półwyspu Iberyjskiego był Alex Dujszebajew, który latem wzmocni szeregi kieleckiego klubu. Prawy rozgrywający zdobył pięć bramek, dodatkowo na swoim koncie zapisał asystę i aż pięć strat.

W innym wtorkowym ćwierćfinale Słowenia pokonała 32:30 Katar. Jednego gola zdobył nowy skrzydłowy Vive - Blaż Janc.

W pierwszym czwartkowym półfinale mistrzostw świata Francja zagra ze Słowenią. Dzień później Chorwacja zmierzy się z Norwegią. Najlepszą drużynę globu poznamy w niedzielę.