MME: Polskie szczypiornistki w finale

sobota, 20 lipca 2019 15:37 / Autor: Damian Wysocki

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat dziewiętnastu powalczy o mistrzostwo Europy drugiej dywizji. "Biało-czerwone", w półfinale turnieju rozgrywanego w bułgarskiej Warnie, pokonały drużynę gospodyń 36:30.

Kolejne przyzwoite spotkanie rozegrała Magda Więckowska z Korony Handball. Utalentowana rozgrywająca zdobyła sześć bramek. Najskuteczniejsza w polskich szeregach była Gabriela Haric, która zaliczyła osiem trafień.

Polska zagra w finale z Serbią, która w półfinale pokonała Ukrainę 22:18. Zwycięzca niedzielnego spotkania wywalczy awans do wyższej dywizji oraz zdobędzie przepustkę na młodzieżowe mistrzostwa świata. Finał  rozpocznie się o godz. 17.