Mecz z udziałem PGE VIVE w gronie najbardziej emocjonujących

czwartek, 07 maja 2020 09:04 / Autor: Damian Wysocki

Sto siedemdziesiąt sześć spotkań obejrzeliśmy w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Spośród nich EHF wybrała osiem, które przyniosły największe emocje. W tym zaszczytnym gronie znalazł się mecz PGE VIVE Kielce z Telekomem Veszprem w Hali Legionów.

Do tego pojedynku doszło 2 listopada 2019 roku. Obie ekipy od pierwszych minut narzuciły szalone tempo. Gra toczona była bramka za bramkę, a wynik oscylował w granicach remisu. Do przerwy było 17:17.

Na początku drugiej połowy kielczanie uzyskali czterobramkową przewagę, jednak nie cieszyli się z niej zbyt długo. Na dziewięć minut przed końcem Węgrzy doprowadzili do remisu 28:28.

"Żółto-biało-niebiescy" wytrzymali jednak trudny moment i ponownie zdołali wypracować trzybramkową przewagę, której nie oddali do samego końca, finalnie wygrywając 34:33.

Bohaterem meczu został Alex Dujszebajew, który zdobył aż jedenaście bramek, notując przy tym dziewięćdziesiąt jeden procent skuteczności. Prawy rozgrywający często popisywał się solowymi akcjami, a celne rzuty oddawał czasami z bardzo trudnych pozycji.

– Kiedy idzie, to idzie. Zawsze chcę pomóc drużynie. Niekiedy jest gorzej, a niekiedy... jak w tym meczu. Jestem zadowolony ze swojej gry, ale jeszcze bardziej ze zwycięstwa – komentował swój występ Alex Dujszebajew.