ŁKS Łagów przegrał mecz o awans do II ligi

sobota, 04 czerwca 2022 19:06 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

ŁKS Probudex Łagów przegrał w Tarnobrzegu z miejscową Siarką, czym zredykował do minimum swoje szanse na awans do II ligi. Tylko zwycięzca rozgrywek  zagra na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Mecz Siarka Tarnobrzeg – ŁKS Probudex Łagów zakończył się wynikiem 2:0. Dla świętokrzyskiego zespołu nie potoczył się on dobrze. W 21. minucie spotkania stracili nie tylko bramkę, ale także zawodnika, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Krystian Szymocha. Jeszcze przed przerwą, zespół z Tarnobrzega podwyższył rezultat. Pod koniec drugiej połowy meczu drugi zawodnik gości – Serhiy Melinyshyn został wykluczony z gry.

Siarka obecnie ma trzy punkty przewagi nad ŁKS-em i jest na autostradzie do II ligi. Przed nią dwie potyczki i nawet jeśli w jednej powinie im się noga, to i tak ze względu na lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Łagowem, stawia ich to w bardzo korzystnej sytuacji.

ŁKS ma przed sobą mecz z Sokołem Sieniawa u siebie (12 czerwca) oraz Tomasovią Tomaszów Lubelski na wyjeździe (18 czerwca). Drużyna lidera zmierzy się w Krakowie z drugim zespołem tamtejszej Cracovii (11 czerwca), a sezon zakończy spotkaniem przed własną publicznością z Orlętami Radzyń Podlaski (18 czerwca).