Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Lijewski: W newralgicznych momentach tego spotkania zabrakło nam zimnej krwi

czwartek, 22 września 2022 23:03 / Autor: Damian Wysocki
Lijewski: W newralgicznych momentach tego spotkania zabrakło nam zimnej krwi
Lijewski: W newralgicznych momentach tego spotkania zabrakło nam zimnej krwi
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Szczypiorniści Łomży Industrii Kielce musieli uznać wyższość FC Barcelony. W czwartkowym hicie 2. kolejki fazy grupowej przegrali w Palau Blaugrana 28:32. – W newralgicznych momentach tego spotkania zabrakło nam zimnej krwi – powiedział Krzysztof Lijewski, drugi trener kieleckiego zespołu.

W pierwszej połowie różnicę zrobił bramkarz Emil Nielsen. Duńczyk bronił w niej z 45-procentową skutecznością, a gospodarze prowadzili 18:13. W drugiej części podopieczni Tałanta Dujszebajewa rzucili się w pogoń. Doszli rywali nawet na jedno trafienie, ale gospodarze ponownie zdołali odskoczyć.

– W newralgicznych momentach tego spotkania zabrakło nam zimnej krwi. Kiedy grasz z najlepszą drużyną Europy, musisz wykorzystywać swoje szanse. Przestrzeliliśmy ich za dużo. W drugiej połowie zagraliśmy bardziej sercem, odważniej, zdecydowanie szybciej. Wróciliśmy do meczu. Kilka interwencji zaliczył Andreas Wolff, czym dał nam wiatr w żagle. Zmarnowaliśmy za dużo stuprocentowych sytuacji. To wszystko mściło się w obronie, której czasami nie zdążyliśmy postawić – wyjaśniał Krzysztof Lijewski.

– Wiemy, że z Barceloną spotkamy się jeszcze kilka razy.  Mamy spory materiał do analizy. Taktyka taktyką, ale jeśli grasz z Barceloną to musisz włączyć cechy wolicjonalne. Tak graliśmy w drugiej połowie. Były momenty, gdzie rywale nie mieli nic do powiedzenia w obronie. Czasami brakowało zimnej krwi podczas oddawania rzutów – uzupełniał drugi trener kieleckiego zespołu.

W sobotę Łomżą Industria zagra ligowy pojedynek w Kwidzynie. W przyszłą środę czeka ją wyjazd do Aalborga. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO