Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Liderzy ataku i obrony w „jedenastce” kolejki

wtorek, 23 kwietnia 2024 12:43 / Autor: Michał Gajos
Liderzy ataku i obrony w „jedenastce” kolejki
Liderzy ataku i obrony w „jedenastce” kolejki
Michał Gajos
Michał Gajos

Korona Kielce ma dwóch przedstawicieli w gronie najlepszych zawodników 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Wyróżnienia po pogromie nad Radomiakiem zebrali Piotr Malarczyk i Evgeniy Szykawka. 

Świetny drużynowy występ Korony Kielce na tle Radomiaka Radom (4:0) zaowocował dwoma wyróżnieniami indywidualnymi. Do jedenastki 29. kolejki organizatorzy rozgrywek wybrali Piotra Malarczyka i Evgeniyego Szykawkę.

Ten pierwszy zanotował bardzo dobry mecz w obronie,  zachowując rzecz jasna czyste konto, do czego walnie się przyczynił. W okolicach 69. minuty, w odstępnie kilkunastu sekund, dwukrotnie przyjmował na ciało zmierzające do siatki strzały przyjezdnych.

Z kolei Białorusin zaliczył dublet, który wymiernie odbił się na końcowym wyniku. W 54. i 88. minucie wpisał się na liście strzelców, dobijając piłkę do pustej po indywidualnej akcji Trejo oraz perfekcyjnie wykańczając dośrodkowanie z rzutu wolnego Dawida Błanika.

Dla napastnika jest to pierwsze tego typu wyróżnienie. Za to wychowanek Złocisto-Krwistych dołożył drugą nominację po listopadowym remisie z Piastem Gliwice.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO