Legia zmroziła Koronę. Kielczanie przegrali w Warszawie

sobota, 01 grudnia 2018 21:51 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce nie wykorzystała okazji do tego, aby awansować na podium LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w meczu 17. kolejki przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0:3. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Cafu, Michał Kucharczyk i Sebastian Szymański. Korona od 50. minuty grała w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Ivan Marquez.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: Cafu 7', Kucharczyk 45', Szymański  86'

Legia: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Hlousek - Martins, Cafu (77' Philipps), Kucharczyk (69' Hamalainen), Szymański, Nagy - Carlitos (83' Kulenović)

Korona: Hamrol - Rymaniak, Marquez, Diaw, Gardawski - Puczko, Żubrowski (34' Możdżeń), Petrak, Cebula (60' Malarczyk), Jukić (46' Górski) - Soriano.

Żółte kartki: Żubrowski, Jukić, Diaw, Cebula - Cafu, Vesović, Martins

Czerwona kartka: Marquez

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

7': GOL! 1:0! Zabójcza kontra Legii! Szymański na prawej stronie zagrał piłkę na obieg do Kucharczyka. Skrzydłowy gospodarzy posłał płaskie dośrodkowanie do Nagy'ego. Futbolówka zaplątała się pod nogami Węgra, ale błyskawicznie dopadł do niej Cafu. Wszystkiemu biernie przyglądali się kieleccy stoperzy.

13': Znakomitym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Rymaniak. Piłka po zbiciu obrońcy trafiła pod nogi Gardawskiego, który uderzył mocno z pierwszej piłki, ale wprost w Majeckiego. Dobitkę Soriano zablokował Remy.

34': Gino Lettieri szybko zdecydował się na pierwszą zmianę. Miejsce przeciętnie grającego Żubrowskiego zajął Możdżeń. Wychowanek kieleckiego na swoim koncie miał już żółtą kartkę.

37': Dobra akcja Hlouska. Lewy obrońca Legii z łatwością ograł Petraka, po czym posłał mocne dośrodkowanie. Na szczęście Korony dobrze ustawiony był Diaw.

45+1': GOL! 2:0! Nagy przez trzydzieści metrów pędził z piłką lewą stroną. Rozpaczliwie gonił go Możdżeń, ale Węgier zdołał płasko podać w pole karne. Tam skutecznie akcje zamknął Kucharczyk, który bez problemu uwolnił się spod opieki kieleckich defensorów.

50': Fatalny początek drugiej części dla Korony. Czerwoną kartką, za faul na wybiegającym na czystą pozycję Kucharczyku, ukarany został Marquez.

54': Carlitos ładnie obrócił się z Diawem na plecach. Hiszpan mocno uderzył, ale na linii strzału znalazł się Gardawski, który uratował Koronę przed stratą bramki.

70': Korona próbowała zmienić niekorzystny rezultat. Gardawski zagrał ładną piłkę do Górskiego. Napastnik "żółto-czerwonych" świetnie ograł w polu karnym obrońcę, po czym oddał mocny strzał w długi róg. Futbolówkę końcówkami palców na słupek zdołał sparować Majecki. Dobitka Puczki była bardzo, bardzo niecelna.

72': Hlousek wypatrzył w polu karnym Szymańskiego. Pomocnik gospodarzy uderzył z powietrza, ale dobrze zablokował go Gardawski.

81': Martins i Hamalainen popisali się szybką wymianą w polu karnym Korony. Drugi z nich stanął przed stuprocentową szansą na zdobycie gola, ale przegrał pojedynek z Hamrolem.

86': GOL! 3:0! Szymański ładnym, mierzonym strzałem z szesnastego metra przypieczętował zwycięstwo Legii.