Koszykarze AZS-u UJK zagrają w play-offach

niedziela, 28 marca 2021 20:01 / Autor: Sebastian Kalwat

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej drugiej ligi koszykówki, zawodnicy AZS-u UJK Kielce przegrali na wyjeździe z Isetią Erzurum Warszawa 94-100. Jednak szczeście sprzyjało kielczanom, którzy z ósmej pozycji awansowali do fazy play-off. Stało się to dzięki korzystnym wynikom innych meczów.

Spotkanie dobrze rozpoczęli kielczanie, którzy grali skutecznie w ataku i dobrze radzili sobie również pod swoim koszem. W pierwszej kwarcie zwyciężyli różnicą czterech punktów – 32:28.

Druga część pojedynku była nieco mniej udana. Waleczni zawodnicy AZS-u przegrali 23:26, a do przerwy prowadzili 55:54.

Niestety w głównej mierze trzecia kwarta zadecydowała o końcowym triumfie gospodarzy. Isetia wygrała ją aż 27:16 i do ostatniej fazy meczy przystępowała z dziesięcioma "oczkami" zaliczki.

W czwartej odsłonie podopieczni trenera Rafała Gila dali z siebie wszystko, jednak ostatecznie do zwycięstwa nieco zabrakło. W ostatniej odsłonie AZS wygrał 23:19, ale cały mecz padł łupeł gospodarzy, którzy wygrali 100:94.

Mimo porażki kielczanie, kosztem UKS-u Trójki Żyrardów, zagrają w fazie play-off. Mają lepszy bilans tzw. małych punktów. Żyrardowianie wygrali swój mecz z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice  89:74, ale osatecznie zajęli dziewiąte miejsce.

Isetia Erzurum - AZS UJK Kielce 100:94 (28:32, 26:23, 27:16, 19:23)

Isetia: Jankowski 20, Nawrot 18, Sienkiewicz 17, Izrailewski 13, Rogowski 9, Kiliński 7, Mikita 6, Szymanowski 4, Guvercin 3, Solanikow 3, Mielczarek.

AZS UJK: Zygmunciak 19, Parszewski 16, Adamczyk 15, Nowik 12, Jagiełło 12, Sowa 9, Czapla 6, Wierzgała 5, Lis, Fugiński, Osiakowski.