Korona zremisowała z Widzewem

piątek, 22 września 2023 19:50 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce zremisowała na Suzuki Arenie z Widzewem Łódź 1:1. Bramkę dla Korony w 2. minucie zdobył Mateusz Czyżycki natomiast czterdzieści minut później do remisu skutecznie wykorzystanym rzutem karnym doprowadził Bartłomiej Pawłowski.

Wynik spotkania bardzo szybko otworzyli gospodarze. W drugiej minucie po dośrodkowaniu Dominicka Zatora piłkę w bramce Widzewa umieścił Mateusz Czyżycki. Było to jego pierwsze trafienie w „żółto-czerwonych" barwach.

W 6. minucie świetnie w obronie zachował się Piotr Malarczyk. Stoper kieleckiego klubu wybił piłkę spod nóg wbiegającego w pole karne Bartłomieja Pawłowskiego.

Gra w kolejnych minutach toczyła się w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi.

W 20. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem łodzian znalazł się Szykawka. Białorusin trafił jednak w dobrze ustawionego Henrika Ravasa.

Siedem minut później Martine Remacle uderzył z dystansu lecz minimalnie niecelnie. W kolejnej dobre akcji Korony po zgraniu głową Szykawki dokładności w wykończeniu zabrakło Czyżyckiemu.

Podopieczni trenera Kamila Kuzery kontrolowali grę a Widzew próbował wychodzić z kontratakami. Dobrze radzili sobie jednak z nimi defensorzy Korony.

W 35. minucie niecelnie z dystansu uderzał pomocnik gości Dawid Tkacz. Końcowe minuty pierwszej części gry przebiegły pod dyktando Widzewa, który przejął inicjatywę.

Po faulu Dominicka Zatora na Juljanie Shehu z 41. minuty sędzia Łukasz Kuźma podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bartłomiej Pawłowski.

240 sekund później niecelnym strzałem z woleja odpowiedział Mateusz Czyżycki. Na przerwę zawodnicy schodzili zatem przy wyniku 1:1.

W 53. minucie bliski zdobycia bramki, bezpośrednio z rzutu wolnego, był Bartłomiej Pawłowski, jednak nieznacznie się pomylił.

Po upływie godziny gry trener Kamil Kuzera zdecydował się na zmiany. Ewgienija Szykawkę zastąpił Adrian Dalmau a mającego żółtą kartkę Yoava Hofmeistera zmienił Ronaldo Deaconu.

W 71. minucie z dystansu uderzył Nono jednak jego strzał obronił Ravas. Dwie minuty później z takim samym efektem Adrian Dalmau sprawdził czujność Łotysza.

Po dośrodkowaniu Dawida Błanika z rzutu wolnego w 79. minucie w poprzeczkę trafił aktywny Zator.

Wynik nie uległ już zmianie. Korona zremisowała domowy mecz z Widzewem Łódź 1:1.

Kolejny mecz kielczanie rozegrają już w najbliższy wtorek (26 września). W ramach 1. rundy Fortuna Pucharu Polski zmierzą się w Białymstoku z rezerwami miejscowej Jagiellonii.

Korona Kielce - Widzew Łódź

1:1 (1:1)

2' Czyżycki - 42' Pawłowski (k.)

Korona: Dziekoński - Zator, Malarczyk, Trojak, Godinho – Hofmeister (63' Deaconu) – Podgórski (69' Błanik), Nono, Remacle, Czyżycki (82' Konstantyn) – Szykawka (63' Dalmau).

Widzew: Ravas – Miloš, Żyro, Ibiza, Nunes – Hanousek – Tkacz (73' Ciganiks), Shehu, Kun (63' Kerk), Pawłowski (82'  Terpiłowski) – Sanchez (73' Rondić).

Żółte kartki: Hofmeister, Błanik, Malarczyk - Shehu, Sanchez

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 12 587