Korona z remisem. Ciężko wywalczonym

sobota, 29 października 2022 16:50 / Autor: Radio eM

W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała z Piastem Gliwice 1:1 (1:0). Kielczanie cały czas znajdują się w strefie spadkowej w tabeli Ekstraklasy. Piast jest tuż nad drużyną Leszka Ojrzyńskiego, na 15 miejscu.

Pierwszą bramkę w spotkaniu drużyn z dołu tabeli Ekstraklasy zdobyli kielczanie. W 16 minucie żółto-czerwoni wykorzystali błąd obrony Piasta w wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego. Futbolówkę przejął Błanik, a Jakub Łukowski mocnym strzałem mieścił ją w siatce. Bramkarz Piasta Franciszek Plach nie miał najmniejszych szans na obronę.

W 31 minucie stuprocentową okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Piotr Malarczyk, który nie trafił czysto w piłkę, strzelając głową z 7 metra.

Mimo przewagi gospodarzy w końcówce pierwszej połowy nie udało się zwiększyć prowadzenia.

W pierwszym kwadransie po przerwie lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy gości, którzy dążyli do wyrównania. Bardzo dobrą okazję do strzelenia gola miał Kamil Wilczek. W odpowiedzi w 63 minucie bliski trafienia dla Korony był Danek.

W 70 minucie meczu po strzale Wilczka zanotowaliśmy dopiero drugi celny strzał na bramkę w tym spotkaniu. Na szczęście Zapytowski bez problemu poradził sobie z obroną.

W 77 minucie Piast wykorzystał jednak przewagę i wyrównał. Ze złego ustawienie obrony gospodarzy skorzystał Wilczek. Strzelił z 7. metra pod poprzeczkę, nie do obrony.

Piast po strzeleniu bramki wyrównującej osiągnął olbrzymią przewagę. Korona prawie nie wychodziła z własnej połowy. Pachniało bramką dla gości. Ostateczny cios w tym meczu mogła jednak zadać Korona. W 4. minucie doliczonego czasu gry świetnie strzelił głową Bartosz Śpiączka, ale remis Piastowi uratował Plach.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, który nie zadawala ani zespołu Leszka Ojrzyńskiego, ani ekipy Aleksandara Vukovicia.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (1:0)

Bramki: Łukowski (16 minuta) - Wilczek (77 minuta)

Korona: Marcel Zapytowski - Adrian Danek, Adam Deja, Piotr Malarczyk (46 min. Grzegorz Szymusik), Mario Zebić, Roberto Corral - Jakub Łukowski (83 min. Jacek Kiełb), Ronaldo Deaconu (78 min. Dalibor Takáč), Oskar Sewerzyński (64 min. Marcin Szpakowski), Dawid Błanik (64 min. Jacek Podgórski) - Bartosz Śpiączka.

Piast: František Plach - Tomasz Mokwa, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Aléxandros Katránis - Arkadiusz Pyrka, Tom Hateley, Michał Chrapek, Jorge Félix (85 min. Michał Kaput), Damian Kądzior (76 min. Gabriel Kirejczyk) - Kamil Wilczek (85 min. Alberto Toril).