Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona uczciła jubileusz Klimontowianki. Golański znów wybiegł na boisko

wtorek, 16 sierpnia 2022 20:25 / Autor: Damian Wysocki
Korona uczciła jubileusz Klimontowianki. Golański znów wybiegł na boisko
Korona uczciła jubileusz Klimontowianki. Golański znów wybiegł na boisko
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Klimontowianka Klimontów świętuje jubileusz 70-lecia. We wtorek (16 sierpnia) czwartoligowiec rozegrał sparing z Koroną Kielce.

„Mecz 70-lecia” – pod takim hasłem odbyło się towarzyskie spotkanie w Klimontowie. Był to jeden z elementów kilkudniowych obchodów powstania klubu.

W składzie „żółto-czerwonych” nie zabrakło zawodników pierwszego zespołu. Od początku zagrali Luka Zarandia i Sasza Balić. W podstawowej „jedenastce” znalazł się również Paweł Golański – dyrektor sportowy kieleckiego klubu. W drugiej połowie na boisku pojawił się Serhij Pyłypczuk, który w przeszłości bronił barw Korony. Jak udało nam się ustalić, Ukrainiec powinien niebawem dołączyć do sztabu szkoleniowiego drugiego zespołu. Do Klimontowa przyjechał również Piotr Malarczyk, który nie grał z powodu urazu. 

Korona podeszła poważnie do spotkania i wygrała 4:0. 

– Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. To była bardzo fajna akcja, otoczka stała na wysokim poziomie. Jesteśmy pierwszą siłą Świętokrzyskiego, dlatego z chęcią przyłączamy się do takich wydarzeń. Jeśli chodzi o ponowną grę, to wróciły pozytywne emocje. Miałem przyjemność wyprowadzić zespół jako kapitan. To rzeczy, które uwielbiam. Zawsze mnie to dodatkowo motywuje. Chociaż to było święto Klimontowianki, to podeszliśmy do tego profesjonalnie. Zagraliśmy z należytym szacunkiem. Wizyta w Klimontowie była dla nas przyjemnością – powiedział Paweł Golański.

Klimontowianka rywalizuje w Hummel IV Lidze Świętokrzyskiej. Poprzedni sezon zakończyła na 10. miejscu. Nowy rozpoczęła od wyjazdowego zwycięstwa z Neptunem Końskie 2:0. 

batch_aimg_64601-2_easy-resizecom.jpg

batch_aIMG_6489-2.jpg

batch_aIMG_64741-2.jpg

img_6497-2_easy-resizecom.jpg

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO