Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Korona świętuje „pięćdziesiątkę”. W sobotę gala, w niedzielę moc atrakcji dla kibiców

czwartek, 06 lipca 2023 08:44 / Autor: Damian Wysocki
Korona świętuje „pięćdziesiątkę”. W sobotę gala, w niedzielę moc atrakcji dla kibiców
Korona świętuje „pięćdziesiątkę”. W sobotę gala, w niedzielę moc atrakcji dla kibiców
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Około trzystu osób weźmie udział w jubileuszowej gali 50-lecia Korony Kielce, która w sobotę odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury. Podczas niej poznamy najlepszych zawodników „żółto-czerwonego” półrocza. Niedziela będzie świętem dla kibiców. Dzień pełen wrażeń zakończy prezentacja pierwszego zespołu oraz trzech nowych kompletów strojów. 

Jedenastka 50-lecia została wybrana przez kibiców oraz kapitułę. Podczas gali poznamy najlepszego trenera i piłkarza tego okresu. W podobnych plebiscytach – z okazji 30-lecia i 40-lecia – w tej pierwszej kategorii najlepszy okazywał się Włodzimierz Gąsior, wśród zawodników triumfowali, odpowiednio, Paweł Kozak i Grzegorz Piechna. Jak będzie teraz? Przekonamy się w sobotę po godz. 19. Gala w WDK będzie transmitowana online. Poprowadzi ją znany dziennikarz Polsatu Sport – Bożydar Iwanow.

Niedziela przyniesie świętowanie razem z kibicami. O 11 rozpocznie się Wielki Piknik Rodzinny na Suzuki Arenie. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie można zwiedzić stadion, ale też spotkać zawodników z obecnego zespołu.

Między 12 a 14 na bocznym boisku kieleckiego stadionu obędzie się turniej charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Leosia Kotarzewskiego – syna byłego zawodnika „żółto-czerwonych”. Niespełna dwuletni chłopiec zmaga się z rzadką chorobą genetyczną – zespołem Nicolaidesa-Baraitsera. W turnieju, który współorganizuje stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają, zagra kilka zespołów. Podczas wydarzenia odbędzie się szereg licytacji, ale również zbiórka do puszek. W internecie (ale tylko do czwartku, go godz. 20) można zdobyć komin Kamila Kuzery z autografem, który towarzyszył mu podczas rundy wiosennej poprzedniego sezonu.

Piknik potrwa do 15… Później kibice będą mogli rozejść się do domu, a na stadion wrócić w okolicach 20. Wtedy rozpocznie się przedsezonowa prezentacja pierwszej drużyny. Poznamy również nowe komplety strojów „żółto-czerwonych”. Firma 4F przygotowała ich trzy – w tym jeden jubileuszowy, stanowiący realizację zwycięskiego projektu w ramach Polish Kit League.

Jubileusz 50-lecia Korony zwieńczy mecz Korony Kielce z legendami „żółto-czerwonych”.

– To będą wyjątkowe dni dla Korony. W klubie czekaliśmy na nie od kilku miesięcy. Najważniejsze, że świętujemy w ekstraklasie. Zrobiliśmy wszystko, aby było z nami bardzo dużo osób, które grały w tym klubie od samego początku. Dla większości gra w „żółto-czerwonej” koszulce była czymś szczególnym. Przez lata siłą Korony było to, że ludzie, którzy do niej trafiali czuli klimat klubu. Teraz będzie czas, aby powspominać, a z niektórymi nawet zagrać. Zapraszamy wszystkich kibiców – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy „żółto-czerwonych”.

347275160_278260361495138_8156624695110234998_n.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO