Korona przegrywa mecz za sześć punków. Iluzoryczne szanse na "ósemkę"

piątek, 05 kwietnia 2019 17:47 / Autor: Damian Wysocki

Tylko pomyślne ułożenie wyników innych spotkań może przedłużyć szanse Korony Kielce na grupę mistrzowską LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w przedostatnim meczu fazy zasadniczej przegrali na Suzuki Arenie z Zagłębiem Lubin 0:2. Przyjezdni gole zdobyli w ostatnim kwadransie. Na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Pawłowski i Damjan Bohar. Dla podopiecznych Gino Lettieriego to siódmy kolejny pojedynek bez domowego zwycięstwa.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: Pawłowski 77', Bohar 83'

Korona: Hamrol – Rymaniak (36': Rymaniak), Kovacević, Marquez, Gardawski – Kosakiewicz, Żubrowski, Petrak (83' Tamm), Arweladze (58' Soriano), Puczko – Brown Forbes

Zagłębie: Forenc – Czerwiński (36' Jagiełło), Guldan, Dąbrowski, Kopacz – Pawłowski, Bohar (86' Tosik) , Slisz, Starzyński Dziwniel – Mares (62' Tuszyński)

Żółte kartki: Gardawski, Kovacević , Brown Forbes, Tamm – Slisz

Widzów: 6334

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

7': Starzyński posłał świetne prostopadłe podanie w pole karne do Pawłowskiego. Skrzydłowy gości bez przyjęcia starał się podciąć piłkę nad Hamrolem. Wychodzący z bramki golkiper nie dał się zaskoczyć.

12': Bardzo ładna akcja Korony. Kielczanie wymienili kilka składnych podań. Petrak rozrzucił na lewą stronę do Gardawskiego, a ten z prawej nogi posłał mocne dośrodkowanie w kierunku Brown Forbesa. Kostarykanin uderzył minimalnie nad poprzeczką.

16': Kolejne dośrodkowanie Gardawskiego stworzyło duże zagrożenie w "szesnastce" przyjezdnych. Dobrze zagranej piłki nie zdołali jednak przeciąć Puczko i Brown Forbes.

18': Żubrowski uderzył z powietrza sytuacyjną piłkę. Nad poprzeczką.

20': Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arweladze, przed szansą stanął Brown Forbes. Kostarykanin po raz kolejny uderzył nad poprzeczką.

34': Po wrzutce z rożnego gola mógł zdobyć Guldan. Uderzenie kapitana Zagłębia w ostatniej chwili zablokował Kovacević.

41': Brown Forbes umieścił piłkę w siatce. Sędzia Frankowski po konsultacji z VAR-em odgwizdał jednak spalonego Kostarykanina. Akcja, jak i dotychczasowa gra Korony, mogła podobać się kibicom.

45+2': Korona w pierwszej połowie stworzyła mnóstwo sytuacji. Tuż przed zejściem do szatni ciekawą próbę podjął Petrak. Jego uderzenie z największym trudem wybronił Forenc.

53': Zagłębie powinno wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Starzyńskiego przed idealną okazją stanął Pawłowski. Uderzenie byłego skrzydłowego Korony powędrowało jednak obok bramki.

65': Tempo spotkania w drugiej połowie zdecydowanie spadło. Korona sporadycznie gościła pod polem karnym Zagłębia.

74': Kosakiewicz posłał świetne płaskie dośrodkowanie z prawej strony. Na piłkę nabiegał Brown Forbes, ale w ostatniej chwili uprzedził go jeden z defensorów.

77': GOL! 0:1! Zabójcza kontra Zagłębia. Pawłowski otrzymał piłkę na połowie boiska, po czym spokojnie przebiegł 20 metrów i oddał niezwykle precyzyjny strzał.

82': GOL! 0:2! Zagłębie zamknęło mecz. Jagiełło posłał dobre dośrodkowanie z prawej strony, które bez problemów zamknął Bohar.