Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona przed pierwszym sparingiem. Albańczyk dostanie jedną połowę

czwartek, 01 grudnia 2022 15:13 / Autor: Damian Wysocki
Korona przed pierwszym sparingiem. Albańczyk dostanie jedną połowę
fot. Mateusz Kaleta
Korona przed pierwszym sparingiem. Albańczyk dostanie jedną połowę
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W sobotę pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym rozegrają piłkarze Korony Kielce. Ich rywalem będzie pierwszoligowy Górnik Łęczna. Na 99 procent spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego i będzie otwarte dla kibiców. 

Dla podopiecznych Kamila Kuzery będzie to pierwszy z dwóch meczów kontrolnych, które rozegrają w grudniu. Za kilka dni zmierzą się z GKS-em Katowice.

Górnik Łęczna zajmuje 13. miejsce po pierwszej rundzie Fortuna I Ligi. Ma na swoim koncie 19 punktów. Korona zagrała z nim w październiku w 1/16 finału Pucharu Polski. Przegrała na wyjeździe 0:1. Ekipa z Lubelszczyzny sprawiła sensacje w kolejnej rundzie, eliminując Piasta Gliwice. Na wiosnę będzie miała spore szanse awansu do półfinału, bo na jej drodze stanie drugoligowa Pogoń Siedlce.

W sobotnim sparingu Kamil Kuzera przyjrzy się wszystkim zawodnikom. Jedną połowę na pokazanie swoich umiejętności dostanie testowany lewy obrońca z Albanii – Hysen Memolla.

Mecz z Górnikiem ma rozpocząć się o godz. 12 na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. Klub zastrzega, że może zostać przeniesiony w inne miejsce, ale tylko ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Jeśli lokalizacja nie ulegnie zmianie, to spotkanie będą mogli zobaczyć kibice.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO