Korona ponownie lepsza od Wisły

sobota, 23 września 2017 22:20 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony w meczu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali na Kolporter Arenie Wisłę Kraków 2:1. Wynik w 31. minucie otworzył napastnik gości Carlitos. Kielczanie odpowiedzieli błyskawicznie za sprawą Macieja Górskiego. O zwycięstwie świetnie dysponowanych w sobotę "Żółto-czerwonych" w 56. minucie przesądził Goran Cvijanović. Dla Korony był to siódmy kolejny mecz bez porażki z "Białą Gwiazdą" na swoim terenie. Dzięki wygranej podopieczni Gino Lettieriego awansowali na ósme miejsce w ligowej tabeli.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: Górski (33'), Cvijanović (56') - Carlitos (31')

Kartki: KovacevićCywka, Arsenić

Widzów: 7651

Korona: Gostomski - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski (73' Kosakiewicz) - Kiełb, Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović (63' Cvijanović), Cebula - Górski (75' Soriano).

Wisła: Buchalik - Cywka, Arsenić, Gonzalez, Sadlok - Wojtkowski (73' Imaz), Llonch (65' Bartosz), Basha, Małecki - Carlitos, Bałaniuk (51' Victor Perez).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

8': Dobre uderzenie Żubrowskiego z dystansu. Piłka skozłowała przed Buchalikiem, ale golkiper Wisły zdołał ją sparować do boku.

25': Tempo spotkania było dużo szybsze niż miało to miejsce w środę. Bez klarownych sytuacji, ale konstruowanie akcji z obu stron mogło się podobać. W drużynie Korony na pochwałę w pierwszych minutach zasłużył Cebula, który często wchodził w drybling, brał grę na siebie.

31': GOL! 0:1! Carlitos! Hiszpan znakomicie opanował długą bezpańską piłkę, wpadł w pole karne po czym mając na plecach Kovacevicia oddał sprytny strzał, który zanim wpadł do siatki przeleciał między nogami Bośniaka i Gostomskiego.

33': Kovacević! Bośniak znakomicie odnalazł się w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu Kiełba z rzutu rożnego. Jego uderzenie powędrowało nad poprzeczką.

36': GOL! 1:1! Przełamanie Górskiego! "Żółto-czerwoni" po raz kolejny zaskoczyli "Białą Gwiazdę" rozwiązaniem rzutu rożnego. Kiełb zagrał długą piłkę do Kovacevicia, który znakomicie zgrał ją do środka, gdzie Górski odpowiednio dostawił nogę i strzelił swoją pierwszą bramkę od marcowego starcia z Cracovią!

56': GOL! 2:1! Cvijanović! Kiełb na prawej stronie ograł dwóch obrońców Wisły, po czym niemal z samego narożnika popisał się mocną wrzutką w pole karne, gdzie strzałem nie do obrony z pierwszej piłki popisał się słoweński pomocnik Korony.

64': Znakomita akcja Korony! W polu karnym piłkę otrzymał wprowadzony chwilę wcześniej Jukić, 21-latek mocno wstrzelił futbolówkę w kierunku bramki, dobrze spod opieki obrońców uwolnił się Górski, ale ostatecznie napastnik Korony nie zdołał zamknąć akcji strzałem.

76': Soriano mógł zaliczyć wejście smoka! Włoch oddał mocny strzał z szesnastu metrów. Minimalnie nad porzeczką.

82': Jukić rozegrał szybką akcję na jeden kontakt z Możdżeniem. Młody skrzydłowy oddał strzał, który z najwyższym trudem wybronił Buchalik.

84': Strzał z dystansu Sadloka. Daleko obok słupka.

88': Świetna akcja Rymaniaka. Boczny obrońca Korony podawał do Soriano. Włochowi piłkę starał się wybić Sadlok, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta odbiła się od nogi napastnika i powędrowała w światło bramki Wisły. Kolejną dobrą interwencją popisał się Buchalik.

90': Imaz z dystansu. Czujnie w bramce Gostomski.