Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
KONKURS SIERPIEŃ

SPORT

Korona poczeka na ewentualne wzmocnienia

poniedziałek, 04 lipca 2022 13:45 / Autor: Damian Wysocki
Korona poczeka na ewentualne wzmocnienia
fot. Mateusz Kaleta
Korona poczeka na ewentualne wzmocnienia
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W weekend informowaliśmy, że Korona Kielce pracuje nad jeszcze dwoma transferami. Jak udało nam się uściślić, ich zrealizowanie może zająć kilka tygodni. Bliżej jest do wypożyczenia Daniela Szelągowskiego, niż przeprowadzenia głośnego ruchu.

Sprawa czasowego powrotu wychowanka „żółto-czerwonych” nie jest prosta. 22-letni skrzydłowy, który we wrześniu 2020 roku przeniósł się do Rakowa Częstochowa, spędził poprzednią rundę na wypożyczeniu w Warcie Poznań. Teraz również ma minimalne szanse na regularne występy w drużynie wicemistrza Polski. Na ewentualne konkrety trzeba poczekać.

Daniel Szelągowski jest jedną z opcji do obsadzenia pozycji młodzieżowca. Klub spod Jasnej Góry chce mieć jak najszerszą kadrę, aby pogodzić rywalizację w kwalifikacjach europejskich pucharów z walką o ligowe punkty. Strony ciągle rozmawiają. Być może sprawa  zostanie dopięta dopiero po rozpoczęciu zmagań w PKO BP Ekstraklasie.

Jakiś czas temu prezes Łukasz Jabłoński poinformował o tym, że klub szykuje „transferową bombę”. Ta sprawa wydaje się bardziej mglista, a szanse jej powodzenia nie są zbyt duże. Tutaj na korzyść „żółto-czerwonych” może zagrać czas. Im bliżej będzie końca okienka, a sam zainteresowany nie znajdzie innej opcji, to prędzej przystanie na warunki umowy. Udało nam się ustalić, że chodzi o ofensywnego piłkarza.

Wszystko wskazuje na to, że Korona przystąpi do ekstraklasowej rywalizacji z pięcioma nowymi zawodnikami: obrońcą Sasą Baliciem, środkowymi pomocnikami Miłoszem Trojakiem i Adamem Deją oraz napastnikami Bartoszem Śpiączką i Hubertem Szulcem.

Podopieczni  Leszka Ojrzyńskiego rozpoczną sezon w przyszłą sobotę (16 lipca) od domowego starcia z Legią Warszawa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO